Connect with us

Lahana Çorbası Diyeti

Diyet

Lahana Çorbası Diyeti

Kısa süre içinde çok kilo vermek isteyen kişilerin diyeti olarak bilinen lahana çorbası diyeti, bu diyeti uygulayan kişilerin bir haftada 4-5 kilo vermesini sağlıyor. Neredeyse 30 yıldan beri çok hızlı kilo vermek isteyenler tarafından uygulanan bu diyet türü kara lahanadan ve beyaz lahanadan yapılabiliyor. Düşük kalori almak ve kişinin kendisini tok tutmasına yarayacak olan bu çorba çok hafif miktarda yenen kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği aralarında tüketiliyor. Peki; lahana çorbası malzemeleri nedir? Ve lahana çorbası nasıl pişirilmelidir?

Diyet Lahana Çorbası Tarifi

  • 1 demet kara lahana veya küçük boy yarım beyaz lahana
  • 2 tane orta boy kuru soğan
  • 2 adet uzun orta acılıkta yeşil biber
  • 3 tane orta boy domates
  • Yarım demet maydanoz

Diyet Lahana Çorbası Nasıl Yapılır?

Tüm malzemeler ince ince doğrandıktan sonra düdüklü tencerede bir saat kadar kaynatılır. Tüm sebzeler karışım içinde iyi bir şekilde yumuşadıktan sonra çorba bir brendir yardımı ile çekilerek içilebilecek pütürsüz hale getirilir. İsteğe bağlı olarak tamamen pişirilip çorba haline getirildikten sonra iki yemek kaşığı zeytinyağı veya tereyağı ile kırmızı biber katılarak renklendirilebilir. Damak tadına göre yemek esnasında bir adet limon çorba içine sıkılarak tüketilebilir.

Lahana Çorbası Diyet Uygulaması

Sabah kahvaltı: 1 tane yumurta, 5 tane zeytin ve 1 parmak kadar peynir

Öğle yemeği: 3 köfte ve 1 kase yoğurt

Akşam yemeği: Bol yeşil salata, 1 galeta

Lahana diyetinin uygulanma aşamasında sadece gün içinde lahana çorbasını tüketerek başka hiçbir gıda tüketmemek sakıncalıdır. Bu çok hızlı şok bir diyet ile kilo verilmesini sağladığı için kişinin tüm vücut vitaminlerinden eksik kalmasına neden olur. Bu da diyeti uygulayan kişinin ileriki süreçlerde farklı rahatsızlıklarla yüz yüze kalmasına neden olabilir.

Lahana çorbası diyeti yukarıda saymış olduğumuz sabah, öğle ve akşam yemekleri ile birlikte uygulandığında bir haftanın üzerinde yapılmamalıdır. 2 hafta sonra 1 hafta daha lahana diyeti uygulaması yapılabilir. Fakat kişi diyeti uygularken tansiyon düşmesi, şeker düşmesi ve çok yoğun halsizlik yaşarsa diyeti derhal bırakmalıdır.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Diyet

Yukarı