Connect with us

Lazer Epilasyon

Cilt Bakımı

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler her kadının baş belasıdır.Bunları yok etmek adına son dönemlerde sıkça kullanılan yöntem, lazer epilasyon yöntemidir.

Lazer Epilasyon; kıl tipine, uygulanan bölgeye ve kişiye göre ışık enerjisi vererek kıl köklerini bitirmekte kullanılır ve bu kalıcı bir çözümdür.Lazer ve ışık sistemleri kıl kökünü bitirmektedir. Burada amaç, kıl kökünde kalıcı hasar yaparken çevredeki deriye hasar vermemektir. Lazer enerjisi derinin altındaki kıl köküne ulaşır. Kıl kökündeki hücreler bu enerjiyi emer.Burada çoğalan lazer enerjisi çevre dokuda hasar yapmadan kıl kökünü yakar.

Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Nedir ?

Lazer epilasyon yöntemi yıllardır dünyada istenmeyen tüylerin tedavisinde kullanılmaktadır. Doğru sistemler ile eğitimli uzmanlar tarafından kullanıldığında kıl tipine ve cilde göre doğru doz ayarlaması ile birlikte lazer epilasyonun yan etki riski oldukça azdır.Uygulama sonrasında, kısa süreli olarak hafif bir kızarıklık, kabarıklık, yanma görülebilir; bu da tedaviden sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Çok hassas ciltlerde kızarıklık birkaç gün devam edebilir.

Lazer Epilasyon Vücuda Zarar Verir mi ?

Hayır vermez çünkü lazer epilasyon sadece kıl köklerinize etki eder ve uzun yıllar tekrar çıkmamasını sağlar.

Lazer Epilasyonda Seans Aralıkları Nasıl Olmalıdır ?

İlk seanslarda 21 güne bir verilir.Bir kaç seans sonra bu aralık uzatılır ve 1 aya çıkartılır.Genelde yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır. Tedavi ilerledikçe seans aralıkları uzamaktadır.

Ve son olarak bir kadının kendine yaptığı en büyük iyiliktir lazer epilasyon.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Cilt Bakımı

Yukarı