Connect with us

Limonun Farklı Kullanım Alanları

Ne İyi Gelir ?

Limonun Farklı Kullanım Alanları

Günlük hayatımızda bolca tükettiğimiz limonun sadece bir yiyecek olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Limon asidik bir yapıya sahiptir ve güçlü bir toksik yapıya sahiptir. Limonun içinde bulunan birçok madde sayesinde neler yapabiliyoruz bir bakalım…

Saçlarınızı canlandırın ve yenileyin

Limon suyu saçlara sürüldüğünde kırık uçları onarma ve yenileme etkisi sağlar. Saçlarınıza haftada birkaç kez limon içeren bir maske uyguladığınızda kısa sürede farkı görebilirsiniz. Ayrıca limon güneş ile birleştiğinde saç renginizin de açılmasını sağlar. Yaz aylarında saç uçlarınıza limon sürerek bir süre güneş ışığı almasını sağlarsanız uçlarının açıldığını görebilirsiniz.

Temizlik ve Hijyen dostu

Çaydanlıklarda oluşan kireçlerin, lavabolardaki su lekelerinin, mutfağınızda biriken yağların kısacası temizlenmesi zor olan bütün zahmetli işlerin tek çözümü sadece biraz limon suyu! Limon güçlü bir toksik kimyasal temizleyicidir. Biraz tuz ile karıştırıp gerekli yerleri Sonuçlara inanamayacaksınız.

İstenmeyen Tüylere Sağlıklı Çözüm

Limon tam anlamıyla bir kadın dostudur. İstenmeyen bölgelerde çıkan tüylerin kökünü kurutmak için birebirdir! El ve parmaklar, göbek, kol altı gibi bölgeleri tüyleri aldıktan sonra limonla ovalarsanız bir süre sonra tüylerin azaldığına şahit olursunuz.

Pürüzsüz Bir Ten

Vücudunuzda ya da yüzünüzde lekeler ve sivilceler mi var? Biraz limon ile bu sorunu halledebilirsiniz. Limonu lekelerinizin üzerine sürün ve bir süre bekletin. Bu işlemi düzenli yaptığınızda lekelerinizde açılmalar olacaktır. Sivilceler ise iz kalmadan kuruyup yok olacaktır.

Böcek Baskınına Son

Limonun keskin kokusu böcekleri evinizden uzak tutar. Bir limonu kesip böceklerin çıktığı olukların önüne koyun. Artık böcek baskını yaşamayacaksınız.

Vücudunuz İçin Tonik

Limonun iyileştirici ve canlandırıcı gücünü vücudunuzda da kullanabilirsiniz. İstediğiniz malzemeler ile hazırladığınız karışımın içine bir miktar limon suyu ve limon kabuğu ekleyin. Hem hoş kokulu hem de canlandırıcı etkili hazırladığınız bu tonik ile gençleşmeye hazır olun!

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Ne İyi Gelir ?

Yukarı