Connect with us

Lohusa Dönemi Egzersiz Hareketleri

Lohusa Dönemi Egzersiz Hareketleri

Egzersiz

Lohusa Dönemi Egzersiz Hareketleri

Doğum sonrasındaki süreçte hızlı bir şekilde formunuza dönmek için bugün lohusa dönemi egzersiz hareketleri hakkında öneriler sunacağız. Hamilelik döneminde vücudun fonksiyonel olarak ciddi anlamda farklılaştığını en iyi kadınlar bilir. Kilo alırsınız, sindirim faaliyetleri yavaşlar, görsel sorunlar meydana gelir. Psikolojik etkenleri saymıyoruz bile.

Ancak hamilelik sürecinde kontrollü olan kadınlar genellikle bu süreci en az hasar ile atlatma başarısını da net şekilde gösteriyor. Dolayısı ile bu sorunu yaşayan kadınların psikolojik anlamda da kendini rahatlatması gerek. Lohusa yani doğum sonrası süreçte yapacağınız egzersizler ile vücudunuzun kendini toplamasını sağlayabilirsiniz.

Lohusa Dönemi Egzersizleri

Mekik her zaman önceliklidir. Bunun nedeni ise karın bölgesinin ciddi anlamda çalışmasına yardımcı olur. Karnınız yanana kadar belli bir zorlanma seviyesine kadar 3 set olmak üzere günlük tekrar edilmesi çok önemlidir. Bu sayede toparlanma daha hızlı olur.

Köprü hareket, bel ve bacak kısımlarının yanı sıra karın bölgesinin de çalışması için en ideal seçeneklerden birisidir. Kan akışının hızlanması ve elastikiyet için öncelikli egzersizlerimizden birisi diyebiliriz sanırım.

Esneme hareketlerini her zaman ön planda tutmalıyız. Öyle ki bu hareketler sayesinde vücudun kısıtlanmış hareketleri zaman içerisinde daha kolay hale gelir. Kronik hale gelmiş ağrılarınızın tamamından kısa süre içerisinde kurtulursunuz.

Kol ve göğüs bölgesi, yine en çok önem arz eden seçeneklerin başında geliyor. Tam da bu noktada sizlere bir plates egzersizi önermek istiyoruz. Bu sayede vücudunuzda ki etkileri çok daha net bir şekilde görebilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Egzersiz

Yukarı