Connect with us

Masa Başında Çalışanlar için Egzersizler

Masa Başında Çalışanlar için Egzersizler

Egzersiz

Masa Başında Çalışanlar için Egzersizler

Bugün sizlere masa başında çalışanlar için egzersizler sunacak ve vücudunuzun her anlamda daha işlevsel olmasını sağlayacağız. Durağan vücut, çok ciddi anlamda sıkıntılara gebedir ve dolayısı ile ortaya çıkan sorunlar günlük yaşantımızı etkiler. Masa başında çalışmak zorundaysanız eğer vücudunuz muhakkak ki zaman içerisinde işlevsel olarak yavaşlayacaktır.

Evinizde dahi yapacağınız egzersizler ile birlikte vücudunuzun kendi kendini toparlayabilmesi için ideal seçenekleri sunarsınız. Bu egzersizler, vücudunuzun geneli için çok ciddi anlamda önem arz edecektir. Sizlere bu anlamda birkaç farklı egzersiz önerisini sunma niyetindeyiz.

Ölü Böcek Egzersizi

Bu egzersimiz sayesinde vücudumuzda karın bölgesi, bacaklar ve kollar çok ciddi anlamda önem arz eder. Aşağıdaki resimde bu egzersizin tam ihtivası için seçenekleri görebilirsiniz. Dolayısı ile bu seçeneklerin niteliğini çok daha yakından analiz edebileceksiniz.

Plank Egzersizi

Plank, özellikle karın bölgesinin ve alt karın bölgesinin kasılmasına neden olur. Bu kasılma ile birlikte yağ yakımı ve zayıflama gibi durumlar beraberinde gelir. Ek olarak harekette bacak kısımlarının da gerilerek çalıştığını net şekilde söyleyebiliriz sanırım. Hareketi 30 saniye olarak 3 set şeklinde yapabilirsiniz.

Tek Bacak Köprü Egzersizi

Bu harekette bel kısmının elastikiyetini arttırmak ve bununla birlikte bacak kısmını çalıştırmak esas amaçlardan birisidir. Dolayısı ile sıkılaşma ve esneklik açısından en ideal egzersizlerden birisi olduğunu da söyleyebiliriz. Hareketi aşağıdaki resimden analiz edebilirsiniz.

Goblet Çömelme Egzersizi

Bu egzersiz son derece pratik bir egzersiz olduğundan dolayı sürekli tekrarını yapmak da yine önem arz eden seçenekler arasındadır. Goblet çömelme ile birlikte karın, bacak, bel ve kol bölgelerini çalıştırma şansına sahip oluyoruz. Tabi ki hareketi uygularken elimizden geldiğince ağırlık kullanma yoluna gidelim.  Aşağıdaki resimde de hareketi nasıl uygulayacağınızı da net olarak gösterebilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Egzersiz

Yukarı