Connect with us

Meme Kanserine Karşı Doğal Önlemler

Hastalıklar

Meme Kanserine Karşı Doğal Önlemler

Meme Kanserine Karşı Doğal Önlemler

Çağın illeti olarak görülen kanser türlerinden en çok meme kanseri kadınları vuran kanser tipi olarak görülüyor. Uzmanlar hastalığın en büyük sebeplerinden birinin de kalıtımsal /genetik sebepler dışında stres kaynaklı olduğunu ön görmekte. Bu konuda çağımızın getirisi; hızlı yaşamdan doğan iş yerinde  – evde yaşanan stresleri azaltma yöntemlerinden biri de TM, yani trasandantal meditasyon olarak görülüyor. Zira TM neticesinde kayda değer bir stres seviyesi azlığı ve stres yönetimi oluşturulabilmekte.

Bu açıdan TM sayesinde zihinsel ve duygusal rahatlama elde edilebiliyor. TM sayesinde; sinir sistemi dengelenirken, hormonal seviyeler ayarlanabiliyor ve beyin fonksiyonları uyum kazanıyor. Öte yandan dengeli beslenme ve dengeli bir yaşam tarzı da getiriyor. Bu sayede insanlar sigara ve alkol gibi zararlılardan da zorlama olmadan arınabilmekte. Tüm bunlara ek olarak stres hormonu düşerken, süt hormonu prelaktinde denge kazanıyor ve progesteron yararlı hormonları da artış gösteriyor.

 

Bitkisel Korunma Yöntemleri

1 – Omega 3 yağ asidi zengini antioksidanlardan keten tohumu, hem önlem olarak hem de tedavi yöntemi olarak tüketilen ve önerilen alternatif bitkilerdendir.

2 – Yine büyük bir antioksidan olan yaban meşini tüketimi de kanserli hücrelerin yayılımını önlüyor.

3 – Antioksidan olan omega 3 zengini balık yağı takviyesi de ehvem tedavilerden olarak görülüyor.

4 – Düzenli sarımsak tüketimi de kanseri yok eden faktörlerdendir.

5 -Kalsiyum emilimi ve kemik bağışıklığı açısından vitamin D takviyeleri de önemli kanser koruyucularından olarak görülüyor.

6 – Yine Akdeniz ülkelerinde görülen kanser korunma oranının da zeytinyağı tüketimine bağlı olduğu saptanmış durumda.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Hastalıklar

Yukarı