Connect with us

Muz, Avokado ve Hindistancevizi Yağlı Saç Maskesi

GÜZELLİK

Muz, Avokado ve Hindistancevizi Yağlı Saç Maskesi

Ev yapımı tariflerin bu kadar güzel olmasının sebeplerinden biri de ihtiyacımız olan malzemelere ulaşmanın gerçekten kolay olması. Neredeyse her manavda bulabileceğimiz meyveler ve bütün aktarlarda bulunun doğal esans yağlarıyla evde kendimiz için harikalar yaratabiliriz. Yemekten zevk aldığımız o güzel meyvelerin aynı zamanda saçımızın sağlığı için de oldukça etkili olduklarını öğrenmek sizi şaşırttı mı?

Hindistancevizi yağı E vitamini açısından zengindir ve içerisindeki sağlıklı yağ asitleri nemi hapsetme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda hindistancevizi yağının kimyasal yapısı yağın sadece saçınızın yüzeyinde kalmamasına ve içine nüfus etmesine olanak sağlar. Bu özelliği ise hindistancevizi yağını kuru ve hasat görmüş saçlara nem kazandırmak için harika bir malzeme haline getirir.

Avokado saç uzamasını hızlandıracak ve hasar görmüş saçları tedavi etmeye yardımcı olacak vitaminler açısından zengindir. Aynı zamanda saç tellerinizin güçlenmesine yardımcı olur.

Muz saçlarınızda kırıkların oluşmasına engel olacak ve saçlarınızın yumuşamasını sağlayacak doğal yağlar ve vitaminler açısından zengindir. Aynı zamanda muz saçlarınıza daha sağlıklı bir görünüm kazandırır ve kepeği kontrol etmekte yardımcı olur.

Muz, Avokado ve Hindistancevizi Yağlı Saç Maskesi Malzemeler

  • 1 adet olgunlaşmış avokado
  • 1 adet olgunlaşmış muz
  • 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı

Muz, Avokado ve Hindistancevizi Yağlı Saç Maskesi Hazırlanışı

  1. Malzemeleri blender’dan geçirin ve birbirleriyle iyice karışıncaya kadar karıştırın
  2. Karışımı saçlarınıza sürün ve 20-30 dakika kadar bekleyin
  3. Ardından saçlarınızı normalde yaptığınız gibi şampuanınızla yıkayın ve saç kreminizi uygulayın.

Not

Eğer ince saçlara sahipseniz 2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı yerine 1 yemek kaşığı hindistancevizi yağı kullanın. Tarifi denedikten sonra ihtiyaçlarınıza göre oranlarda değişiklik yapabilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla GÜZELLİK

Yukarı