Connect with us

Ne Sıklıkla Ped Değiştirmeliyiz?

Adet Dönemi

Ne Sıklıkla Ped Değiştirmeliyiz?

Pedinizi ne sıklıkta değiştiriyorsanız, döngüden gün döngüsüne ve dönemin günlerinden güne değişir. Ayrıca, akışınıza ve kullandığınız Pedin türüne de bağlı olacaktır.

Rahat ve temiz hissetmek için pedini sıklıkla değiştirmeliyiz.

Teknik olarak, üzerinde aşırı akış olmadığı sürece istediğiniz kadar uzun süre bir ped takabilirsiniz, ancak çok hijyenik veya rahat olmayacaktır. Pedinizi değiştirmenin başlıca nedenleri şunlardır:

  • Ped tam olarak dolmuş ise
  • Rahat hissetmek istiyorsanız
  • Hijyenik veya temiz olmak için

Akışınız için doğru emiciliği seçmenin en iyi yol olduğunu hatırlayın; böylece ped birkaç saat konforlu bir şekilde durabilir. Herhangi bir sızıntı var mı yoksa koyduğunuz yere bakmak için düzenli aralıklarla (2-4 saatte bir) pedinizi kontrol edin. Akışları ve farklı ped çeşitlerini keşfedersiniz, böylece pedinizi ne sıklıkta değiştirmeniz gerektiğini daha iyi anlamaya yardımcı olabilirsiniz.

Gecelik Ped

Gecelik bir ped uzun olduğundan bütün gece akan kanı emebilir. Az gelen bir akışta bile bütün bir gece uykunuzda bir şey hissetmiyorsunuz. Sabahları pedinizi değiştirmeniz gerekecek. Gerekirse kanamanız az ise gece taktığınız ped ile devam edebilirsiniz.

Az Gelen Adet Kanaması

Akışınız, bir dönemin başında genellikle daha azdır. Gecelik ve yoğun emici pedler hem daha uzun hem de normal akış pedlerine göre daha fazla koruma sunar. Akışı için ne kadar yavaş olduğuna bağlı olarak 3-6 saat’de veya daha erken bir saatte onu değiştirmeniz gerektiğini görebilirsiniz. Normal günlük bir akış pedini takarsanız, daha sık değiştirmeniz gerektiğini görebilirsiniz.

Düzenli Adet Kanaması

Düzenli bir akışla, küçük veya normal bir emici ped takabilirsiniz. Günlük bir ped daha fazla koruma sağlayacaktır. Akış miktarınızın ne kadar fazla olduğuna bağlı olarak, 3-6 saat önce pedinizi değiştirmek isteyebilirsiniz.

Düzenli veya hafif bir akış pedini takmak 4-6 saat arasında herhangi bir yerde rahat gezmenizi sağlayabilir. Fakat kanamanız yoğun ise günlük pedinizi 3 veya 4 saatte bir değiştirmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Periyodunuz çok hafifse ve 4 saat sonra bile tablonuzda küçük bir yer varsa, rahatça pedinizi takmaya devam edebilirsiniz. Fakat her ihtimale karşı Günlük pedinizi ara ara kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Adet Dönemi

Yukarı