Home / Nasıl Yapılır ? / Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Bugün ki makalemizde tahtadan, kumaştan, saçtan oje lekesi nasıl çıkarılır sorusuna elimizden geldiğince yanıt verme yoluna gideceğiz. Türkiye genelinde özellikle kadınların oje sürerken başlarına gelen sakarlık vakaları, vahim sonuçlar doğurabilir. Oje, çok yönlü kimyasallar içeren bir ürün olduğundan dolayı lekesi çok ciddi anlamda sıkıntılı bir lekedir.

Oje lekesi çıkarma, bu neden dolayısı ile günümüzde internet üzerinde çokça aranan seçeneklerden birisi. Bizde elimizden geldiğince sizleri bu seçenekler ile alakalı olarak bilgilendirme yoluna gideceğiz. Daha fazla merak ettiğiniz için yorum alanlarımızdan bizlere bilgi sunmanız yeterlidir.

Tahtadan Oje Lekesi Çıkarma

Evinizde herhangi bir tahta ya da ahşap objenin üzerine oje lekesi bulaşmış olabilir. Bunun için bölgeyi de deforme etmeden oje lekesini temizlemek için saç spreyi yeterli olacaktır. Leke dökülen yere saç spreyini sıkın ve sonrasında 20 saniye tutun. 20 saniye sonunda lekeyi yumuşak bez ile silin. Bu uygulamayı birkaç kere üst üste uyguladıktan sonra bölge deforme olmadan lekeyi silmiş olacaksınız.

Halıdan Oje Lekesi Çıkarma

Halıdan oje lekesi çıkarma işleminde biraz daha dikkatli olmakta fayda var. Öyle ki halı direk çeker. Açık renge sahip halılarda aseton içermeyen oje çıkarıcı ile halınızı silerek lekenin yayılmasını engelleyerek temizleyebilirsiniz.

Koyu renkli halılarda ise lekeli bölgeye saç spreyi ya da ispirto dökdükten sonra nemli bir bez ile bölgeyi nemlendirin. Sonrasında ise sünger ile silin. Biraz zaman alacağını da unutmayın.

Kumaştan Oje Lekesi Çıkarma

Kumaş, oje lekesi ile birleştiğinde çok vahim sonuçlar doğurabilir. Genellikle bu noktada profesyonel temizlik hizmeti almak faydalı olacaktır. Oje çıkarıcı kimi kumaşta faydalı olabilir ancak kimi kumaşta çok ciddi anlamda sıkıntılı sonuçları beraberinde getirebilir.

Saçtan Oje Lekesi Çıkarma

Aseton içermeyen oje çıkarıcı ürünler ile birlikte saçınızda ki oje lekesini herhangi bir ek işlem gerektirmeden sorunsuz şekilde çıkarma şansına sahip olabilirsiniz.

About Çağkan Sezgin

Editörümüz, yıllardan beri kadın ile alakalı tüm platformlarda yazarlık yapmıştır. Jinekolojik hastalıklar, kişisel bakım ve moda konusunda yıllardır yaptığı araştırmalar sayesinde sitemize kazandırılmıştır. Artık www.kadinlaremektir.com sitesinde bilgilerini sizler ile paylaşmaktadır.

ilgili konu

Evde Kokulu Mum

Evde Kokulu Mum Nasıl Yapılır?

Bugün ki makalemizde farklı bir başlık olması amacı ile evde kokulu mum yapımı ile alakalı …

tam buğday ekmeği tarifi

Tam Buğday Ekmeği Tarifi, Tam Buğday Ekmeği Kilo Yapar mı?

Ekmek yapmak kolay, ancak sabır gerektiren bir iştir. İyi mayalandırılmış ve yoğrulmuş ekmeğin harika olmaması …

One comment

  1. oje lekelerini çıkartmak için detaylı güzel anlatım olmuş tşk ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir