Connect with us

Öksürük İçin Bitkisel Çözümler

Kürler & Çaylar

Öksürük İçin Bitkisel Çözümler

Öksürük grip,nezle veya başak bir nedenden dolayı ortaya çıkabilen bir hastalık belirtisidir. Öksürüğün şiddetli olması ve akciğerlere etki etmesi halinde acilen bir doktora görünmekte fayda vardır. Ancak sürekli şekilde ve kesik kesik devam eden öksürüğü kesmek bazı bitkisel karışımlar ile mümkündür. Boğazın rahatlaması sonucunda bu tarz bir öksürük kesilebilmektedir. Bu nedenle boğazınız için faydalı olacak ve öksürüğünüzün kesilmesine yardımcı olacak doğal karışımlar listesini sizlere sunuyoruz.

Ada çayı-limon-ıhlamur-karabiber

Ada çayı grip ve nezle gibi hastalıkların yol açtığı boğaz ağrısı ve öksürüğün iyileştirilmesi için oldukça şifalı olan bir bitkidir. Limon da içerdiği vitaminler ile bu etkiyi desteklemektedir. Limon ve Ada çayını sıcak su içinde demleyip çay şeklinde içtiğinizde boğazınız rahatlayacak ve öksrüğünüz kesilecektir.Ihlamur da öksürüğe iyi gelen şifalı bitkiler arasında yer almaktadır. Karabiber ise boğazınıza takılan tükürüklerden kurtulmanıza yardımcı olur. Ihlamur ve karabiber karışımı ile hazırlayacağınız bir çay ciğerlerinizin rahatlamasına yardımcı olur.

Ayva yaprağı-tarçın-zencefil-bal

Ayva yaprağı ve bal göğsünüzü ve boğazınızı yumuşatmaya yardımcı olurken tarçın ve zencefil ise boğazınızdaki gıcığın iyileştirilmesini sağlar. Bu karışımlar ile hazırlayacağınız bir çay da kısa sürede rahatlamanızı ve öksürüğünüzün kesilmesini sağlar.

Toz zencefil- zerdeçal-bal

Zencefil başlı başına şifa yayan bir bitkidir. Toz şekilde kolaylıkla bulunabilmesi açısından özellikle hastalık dönemlerinde bolca tüketilmesi önerilir. Toz zencefil, zerdeçal ve bal ile hazırlayacağınız bir karışım öksürüğünüze birebir etki sağlayacaktır. Gece yatmadan önce bu karışımdan bir tatlı kaşığı yiyerek rahat bir uyku çekebilirsiniz. Kısa zaman içerisinde öksürüğünüzden kurtulacaksınız.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Kürler & Çaylar

Yukarı