Connect with us

Örgü Saç Modelleri

örgü saç modelleri

GÜZELLİK

Örgü Saç Modelleri

Özelikle son birkaç yıl, örgülü saç modellerinin yılı oldu. Bu konumuzda örgü saç modelleri, salaş ve doğal örgülü saç modelleriyle sizleri baş başa bırakacağız…

Örgü Saç Modelleri (Hazırlık Aşaması)

Saç modellerine geçmeden evvel size bir öneride bulunacağız; harika bir saç modeline kavuşabilmeniz için, küçük bir hazırlık yapabilirsiniz. Saçlarınızı şekillendirmeye başlamadan evvel doğru bir yağ krem seçimi yapabilirsiniz. Bu sayede saçların elektriklenmesini ve kabarmasını önleyebilir, güzel bir şekil almasını sağlayabilirsiniz. Hangi ürünü tercih edeceğiniz konusunda ise, Elseve yağ kremi tavsiye ediyoruz.

Salaş Kılçık Örgülü Saç Modeli

Kılçık örgü modeli saçlarınıza hem çok şık, hem de sportif bir görünüm katar. Saçlarınızı ördükten sonra, uç kısımlarını dalgalandırabilir ve daha doğal bir görünüm kazanabilirsiniz.

Yarım Klasik Örgülü Saç Modeli

Şayet klasik örgü saç modeli size göreyse, bu saç modelini fazlasıyla beğeneceksiniz. Saçlarınızın ön kısmından aldığınız tutamları kalın bir şekilde örerek yarım klasik örgülü saç modelini elde edebilirsiniz.

Salaş Örgülü Taç

Örgülü taç modeli de en fazla tercih edilen saç modellerinden biridir. Bu modeli elde etmeniz hiç de zor değil! Yapmanız gereken tek şey, saçlarınızı balıksırtı şeklinde örmek ve arka kısımda birleştirmek.

Dağınık Yarım Örgülü Saç Modeli

Uzun saçlarınızın yalnızca yarısını örmek istiyorsanız, dağınık yarım örgülü saç modeli tam size göre. Önce saçlarınızı düzleştirin ve ardından örmeye başlayın. Son işlem olarak, aç spreyi ile modeli sabitlemeniz gerekir.

Salaş Örgülü Topuz Modeli

Salaş örgülü topuz saç modelini dağınık tarzda kullandığınız zaman oldukça modern bir görünüm elde edersiniz. Bu yılın trendi olan yarım topuz saç modeli, balıksırtı örgüyle denendiğinde muhteşem bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Çift Dağınık Örgü

Çift örgülü saçları dağınık bir tarzla kullandığınız zaman ortaya havalı bir görünüm çıkar. Saçlarınızı ortadan ve yandan ayırın. Daha sonra her iki tarafı da istediğiniz tarz ve gevşek şekilde örüp bu stili kolayca elde edin.

Hacimli Yan Örgü

Saçlarınızı sağ veya sol tarafta topladıktan sonra, salaş bir şekilde örün. Arasından tutamlar çıkararak daha salaş hale getirebilirsiniz. Son işlem olarak renkli aksesuarlar kullanabilir ve farklı bir görünün yakalayabilirsiniz.

Dağınık Örgülü Atkuyruğu Modeli

Dağınık ve cool görünümü ile aklınızı başınızdan alacak bu saç modelini, atkuyruğu oluşturmadan evvel saçlarınızın bir kısmını örerek elde edebilirsiniz.

Salaş Düğüm Örgü

Saçlarınızın arasındaki renk geçişlerini belirgin hale getirmek istiyorsanız, bu saç modeli tam size göre. Modeli oluşturduktan sonra örgüleri iyice gevşetmeniz gerekmektedir.

Plaj Dalgaları ve Dağınık Örgü

Saçlarınızda dağınık plaj dalgaları elde edin ve aralarına ufak örgüler yerleştirip bohem bir görünüme kavuşturun.

Saç örgüsünü doğallaştırmak için; saçlarınızın önünden kalın tutamlar çıkarmanızı tavsiye ederiz. Bu tutamları maşayla dalgalandırmanıza da gerek yok! Zira doğallık artık moda…

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla GÜZELLİK

Yukarı