Home / GÜZELLİK / Parfüm Kullanırken Yapılan Hatalar

Parfüm Kullanırken Yapılan Hatalar

Özellikle kadınlar tarafından şiddet ile üzerinde durulan parfüm kullanırken yapılan hatalar hakkında birkaç bilgi sunacağız. Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gerekenler olarak da bir nevi bu konuyu ele alabiliriz. Bu noktada özellikle bildiklerinizi unutun. Ne gibi bildikleriniz? Biraz sonra aşağıda sizlere birkaç yeni bilgiyi sunacağız.

Bunları televizyonlarda görmüş olabilirsiniz. Dergilerde okumuş olabilirsiniz. Ya da bu gibi birçok farklı seçeneği analiz edebilme şansına da erişeceksiniz. Siz değerli bayanlar için en pratik bilgileri elimizden geldiğince sunmaya çalışıyoruz.

Parfümü Bileğe Sıkıp Ovuşturmak, YANLIŞ!

Muhakkak ki çok fazla görmüşsünüzdür. Dizilerde ya da filmlerde kadınlar parfümleri öncelikle bileklerine sıkar, ovuşturur ve sonrasında koklar. Bu tamamen yanlış bir uygulama. Sürtünme sonucunda bilek bölgesi ısınır. Isınma sonucunda açığa çıkan enzimler ise kokuyu değiştirir. Parfümün kokusunu doğru şekilde alamazsınız.

Parfümleri Banyoda Muhafaza Etmek, YANLIŞ!

Parfümleri banyoda muhafaza eden kadınlar var. Ancak bunun oranı ciddi anlamda az. Yine de yanlış bir uygulama olduğunu söylememiz gerekiyor. Parfümler, çevresel faktörler ya da havasal faktörler nedeni ile zaman içerisinde değişebilir. Bunun önüne geçmek sizler açısından faydalı olacaktır.

Büyük Boya Sahip Parfüm Şişeleri Kullanmak, YANLIŞ!

Tercihlerinizde parfüm şişelerinizin boyutlarının da ciddi anlamda önemli olduğunu asla unutmamalısınız. Parfümlerin içerisinde koku molekülleri bulunur. Büyük bir şişe, uzun süre gider ancak bu moleküller kokuyu kırmaya başlar. Dolayısı ile parfüm zaman içerisinde kendi kendine etkisini tüketmiş olur. Küçük şişeleri kullanmak ve sürekli yenilemek daha faydalıdır.

Doğal Parfüm Arayışı, YANLIŞ!

Gerçekçi olmak gerekiyor. Doğal parfüm diye bir şey yok. %100 doğal bir parfüm üretmek İMKANSIZ. Bunu bizzat dünyaca ünlü üreticiler söylüyor. Dolayısı ile sentetik karışıma sahip parfümler ile barışık olun. Kimse sizlere %100 doğal diye parfüm sunamaz. Sunuyor ise de güvenmemeniz gerekir.

Saça Parfüm Sıkmak, DOĞRU

Parfüm öyle ya da böyle çevresel etkenlere bağlı olarak vücudu çabuk terkedebilir. Ancak uzmanlar, parfümlerin saçlara da sıkılması gerektiğini öneriyor. Böylelikle saçlarda parfüm çok daha uzun süre tutunur ve çevreye yayılan koku çok daha fazla sağlıklı olur.

About Çağkan Sezgin

Editörümüz, yıllardan beri kadın ile alakalı tüm platformlarda yazarlık yapmıştır. Jinekolojik hastalıklar, kişisel bakım ve moda konusunda yıllardır yaptığı araştırmalar sayesinde sitemize kazandırılmıştır. Artık www.kadinlaremektir.com sitesinde bilgilerini sizler ile paylaşmaktadır.

ilgili konu

Ünlülerin Retro Saç Modelleri

Ünlülerin Retro Saç Modelleri

Bugün sizlerle birlikte son dönemlerin trend akımlarından birisi olarak dikkat çeken ünlülerin retro saç modelleri …

Yüz Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her kadın için önem arz eden konulardan olan yüz yıkarken dikkat edilmesi gerekenler üzerinde sizlere …

One comment

  1. parfüm kullanırken ki bütün yanlışları meğersem yapıyormuşum 🙂 parfüm kullanma konusunda verdiğiniz önemli bilgiler için teşekkürler artık daha doğru kullanmak gerekecek 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir