Home / Egzersiz / Plank Egzersizleri ile Dipdiri Bir Vücut

Plank Egzersizleri ile Dipdiri Bir Vücut

Türkiye genelinde her geçen gün daha ciddi anlamda fark yaratan plank egzersizleri ile birkaç örnek sunacağız ve yaza hazırlanacağız. Plank, bildiğimiz gibi vücudun genelini tam manası ile çalıştıran son derece önemli ve bir o kadar da etkin seçeneklerden birisidir. Vücudu çok yorabilir ancak her anlamda ciddi şekilde fark yaratır.

Plank, birçok farklı anlamda analiz edilir. Vücudu oldukça kasar ancak özellikle Fitness öğreticileri tarafından ciddi anlamda önerilir. Nitekim sıkılaşma ve dirileşme açısından çok çok önemlidir.

Klasik Plank

Klasik bildiğimiz plank pozisyonu olarak dikkatleri çeker. Her ne olursa olsun kısa bir zaman dilimi içerisinde adından söz ettiriyor. Plank hareketinde daha çok karın bölgesi ve bacak bölgesi çok ciddi anlamda çalışır. Bölgede yanma hissedersiniz ve her gün tekrarlayarak alt karın bölgesinde ki yağların da eridiğini hissedersiniz.

El Üstü Plank

Bu hareket ise adından da anlayacağınız üzere dirseklerin üzerinde değil ellerin üzerinde olan plank pozisyonudur. Dolayısı ile her anlamda fark yaratan ve önem arz eden seçeneklerden birisidir. Yine aynı şekilde zorlayan bir harekettir ancak tüm vücudun gergin olması gerekiyor. Vücudun tüm bölgelerinin yanması da gerekiyor.

Yan Plank

Bu harekette vücudumuzu yan olarak kullandığımız bir plank hareketidir. Nitekim her anlamda önem arz eden seçeneklerden birisidir. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz üzere vücudumuz yan pozisyonda iken dirseklerin üzerinde durduğumuz hareket biçimidir. Vücudun genelinin gergin hale gelmesi ve ayakların üst üste daha gergin vaziyette durması.

About Çağkan Sezgin

Editörümüz, yıllardan beri kadın ile alakalı tüm platformlarda yazarlık yapmıştır. Jinekolojik hastalıklar, kişisel bakım ve moda konusunda yıllardır yaptığı araştırmalar sayesinde sitemize kazandırılmıştır. Artık www.kadinlaremektir.com sitesinde bilgilerini sizler ile paylaşmaktadır.

ilgili konu

Lohusa Dönemi Egzersiz Hareketleri

Lohusa Dönemi Egzersiz Hareketleri

Doğum sonrasındaki süreçte hızlı bir şekilde formunuza dönmek için bugün lohusa dönemi egzersiz hareketleri hakkında …

Hızlı Göbek Eritme Egzersizleri

Hızlı Göbek Eritme Egzersizleri

Bugün ki makalemizde yaz ayları gelirken siz değerli kadınlar için göbek eritme egzersizleri üzerinde birkaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir