Connect with us

Plank Egzersizleri ile Dipdiri Bir Vücut

Plank Egzersizleri

Egzersiz

Plank Egzersizleri ile Dipdiri Bir Vücut

Türkiye genelinde her geçen gün daha ciddi anlamda fark yaratan plank egzersizleri ile birkaç örnek sunacağız ve yaza hazırlanacağız. Plank, bildiğimiz gibi vücudun genelini tam manası ile çalıştıran son derece önemli ve bir o kadar da etkin seçeneklerden birisidir. Vücudu çok yorabilir ancak her anlamda ciddi şekilde fark yaratır.

Plank, birçok farklı anlamda analiz edilir. Vücudu oldukça kasar ancak özellikle Fitness öğreticileri tarafından ciddi anlamda önerilir. Nitekim sıkılaşma ve dirileşme açısından çok çok önemlidir.

Klasik Plank

Klasik bildiğimiz plank pozisyonu olarak dikkatleri çeker. Her ne olursa olsun kısa bir zaman dilimi içerisinde adından söz ettiriyor. Plank hareketinde daha çok karın bölgesi ve bacak bölgesi çok ciddi anlamda çalışır. Bölgede yanma hissedersiniz ve her gün tekrarlayarak alt karın bölgesinde ki yağların da eridiğini hissedersiniz.

El Üstü Plank

Bu hareket ise adından da anlayacağınız üzere dirseklerin üzerinde değil ellerin üzerinde olan plank pozisyonudur. Dolayısı ile her anlamda fark yaratan ve önem arz eden seçeneklerden birisidir. Yine aynı şekilde zorlayan bir harekettir ancak tüm vücudun gergin olması gerekiyor. Vücudun tüm bölgelerinin yanması da gerekiyor.

Yan Plank

Bu harekette vücudumuzu yan olarak kullandığımız bir plank hareketidir. Nitekim her anlamda önem arz eden seçeneklerden birisidir. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz üzere vücudumuz yan pozisyonda iken dirseklerin üzerinde durduğumuz hareket biçimidir. Vücudun genelinin gergin hale gelmesi ve ayakların üst üste daha gergin vaziyette durması.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Egzersiz

Yukarı