Connect with us

Protein Diyeti Nedir? Etkileri Nelerdir? Protein Diyeti Programı

Protein Diyeti

Diyet

Protein Diyeti Nedir? Etkileri Nelerdir? Protein Diyeti Programı

Bugün ki makalemizde hızlı zayıflama anlamında ideal seçenekleri sizlere sunan protein diyeti üzerinde durmak istiyoruz. Türkiye genelinde obezite oranında ki yükselmeler herkesin malumu. Diyet, birçok kişi için eziyet gibi bir hale gelse de ne yazık ki yine de en sağlıklı çözüm olduğunu da kabul etmek gerektiğine inanıyoruz.

Protein, vücudumuzun olmazsa olmaz değerlerinden birisi olarak dikkatleri çeker. Öyle ki dünya genelinde trend hale gelmiş bir diyeti de mevcut. Hemen bilgiler sunmak istiyoruz.

Protein Diyeti Nedir?

Protein diyeti, genel itibari ile karbonhidratsız ve bol protein içeriğine sahip gıdaları tüketme yolunda ilerlediğiniz yeni nesil bir diyettir.

Kilo dediğimiz zaman karbonhidratlı yiyecekler her zaman en büyük düşmanımız. Protein ise vücudu her anlamda harekete geçiren bir besin. Dolayısı ile diyeti yapıldığı zaman aç kalmayacak şekilde diyet yapmış olursunuz. Kısa süre içerisinde hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilolarınızdan kurtulma şansına da erişirsiniz.

Protein Diyeti Etkileri

Öncelikli olarak yağsız et tüketimi ve balık tüketimi bu süreçte çok ciddi anlamda önerilir. Bu durum, protein takviyesi olduğu gibi aynı zamanda vücudun diri kalması ve daima enerjik olmanız açısından çok çok önemlidir.

Protein diyeti sayesinde metabolizma faaliyetleriniz son derece iyi çalışır, sindirim sistemi düzene girer. Ayn zamanda uyurken dahi protein hareketliliği devam ettiğinden dolayı vücudunu yağ yakar. Dolayısı ile kilo kaybı çok daha rahat bir hale gelir.

Protein diyet listesi içerisinde de kullanım kullanamayacağımız besin maddeleri en ince ayrıntısına kadar belirlenmiştir.

Protein Diyeti Programı

Yumurta, Yağsız süt, yoğurt, ayran, kırmızı et, tavuk eti ve balık eti gibi besinleri bu programda sıklık ile kullanacağız. Protein açısından zengin ve aynı zamanda karbonhidrat seviyesi az. Diyet programı ise aşağıdaki gibidir;

Protein Diyeti 1. Gün Programı

  1. Kahvaltı Öğünü: Az yağlı beyaz peynir ve şekersiz çay.
  2. Öğle Öğünü: Haşlanmış bir adet tavuk göğsü (çalışanlar evden götürebilir).
  3. Akşam Öğünü: Bir kase light yoğurt

Protein Diyeti 2. Gün Programı

  1. Kahvaltı Öğünü: Bir adet haşlanmış yumurta ve şekersiz çay.
  2. Öğle Öğünü: Bir kase zeytinyağlı barbunya ya da haşlanmış barbunya.
  3. Akşam Öğünü: 100 gr. haşlanmış veya tavada az yağ ile pişmiş tavuk, kırmızı et ya da balık.

Protein Diyeti 3. Gün Programı

  1. Kahvaltı Öğünü: Bir adet haşlanmış yumurta ve şekersiz çay.
  2. Öğle Öğünü: 100 gr. balık, tavuk yahut et
  3. Akşam Öğünü: Bakla ya da barbunya gibi proteinli baklagiller yemeği.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Diyet

Yukarı