Home / Adet Dönemi / Regl Ağrısını Azaltan Doğal ve Mucizevi Çözümler

Regl Ağrısını Azaltan Doğal ve Mucizevi Çözümler

Kadınların yaşamında menopoz dönemine dek süren sürecin her ayının yedi günü regl ağrılarından dolayı bir kabus gibi geçiyor. Adet olmadan birkaç gün önce başlayan bel, yumurtalık migren ağrıları bu süreci daha da zor kılarken çekilmez bir hale de getiriyor. Doğal olmayan ağrı kesiciler bu süreci durdurarak geciktirdiğindeyse doğal döngü bozulurken zaten dönemsel olarak hassaslaşan mide rahatsızlıklarının tetiklenmesine de neden olabiliyor. Oysaki aşağıda bulunan ve başvurabileceğiniz doğal reçetelerle tüm bu sıkıntılardan bir anda kurtulabilirsiniz.

Regl Ağrısını Azaltan Bitkisel Tarifler

1 – Magnesyum – kalsiyum ve vitamin B içeren gıdaların adet sancısını azalttığını biliyor muydunuz? Bu yüzden takvimsel döneminiz yaklaştığında bu tür gıdalardan tüketebilirsiniz.

2 – Fındık – fıstık balık ve et tükettiğinizde regl sancılarınız azalabilir, doymamış yağ içeren hafif gıdalarda buna dahil. Çikolata  – şeker gibi ani şeker yükselten gıdalardansa uzak durmalısınız.

3 – Kaynar suda dinlendirerek demlediğiniz bir avuç civanperçemi çayını ise adet olmadan 3 gün önce içtiğinizde yumurtalıklarınıza ve vücudunuza özel bir rahatlama sağlıyor

4 – Kaynayan bir fincan suya attığınız bir fiske safransa adet sancılarınızı keseceği gibi düzene de sokacaktır.

5 – Başına vurarak kırdığınız soğanı 1 litre suda haşladığınızda 15 gün boyu sabah – akşam tüketirseniz damarlarınızın ne kadar rahatladığına inanamayacaksınız.

6 – Çobançantası, civanperçemi, aslanpençesi, ada çayı otlarını birer fiske oranında bir fincan suda ağzı kapalı şekilde demlediğinizde vücudunuzda gözle görülür bir rahatlama hissedeceksiniz.

About KadinlarMelektir

kadinlarmelektir.com yönetici editörü

ilgili konu

Regl Sürecinde Bilinen Doğru ve Yanlışlar Nelerdir?

Her ay düzenli periyodlarla döllenmiş yumurtanın rahmin iç yüzeyine yapışması neticesinde oluşan tabaka, döllenme bekçiliğini …

Adet Görememenin Nedenleri

Adet Görememenin Nedenleri Nelerdir?

Kadınlar için en ciddi sıkıntılardan birisi olarak dikkatleri çeken adet görememenin nedenleri üzerinde durmaya çalışacağız. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir