Connect with us

Saç Tipinize Göre En İyi Saç Stilleri

GÜZELLİK

Saç Tipinize Göre En İyi Saç Stilleri

Görüp beğendiğiniz saç stillerini denediğinizde size yakışmadığını mı fark ettiniz? Merak etmeyin yalnız değilsiniz. Saç tipinize en uygun olan saç stilini öğrenip daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte sizin için tavsiyelerimiz.

Kıvırcık Saçlar

Kıvırcık saçlar için aslında en iyi stil tavsiyesi saçlarınıza minimum oranda müdahale etmek olacaktır. Saçınızın üzerinde fazla bakım ürünü kullanmayın, tek ihtiyacınız olan az miktarda saç kremi kullanmak. Saç kreminizi saçlarınız henüz ıslakken saç köklerinden uçlarına kadar iyice uygulayın. Saç kremini saçınıza yaymak için geniş dişli bir tarak kullanın. Mümkünse kendi kendine kurumasına izin verin, mümkün değilse de saç kurutma makinesiyle kurutun. Ve unutmayın, ellerinizi saçlarınızdan uzak tutun, ne kadar fazla dokunursanız o kadar hızlı bozulacaktır.

Dalgalı Saçlar

Saçlarınızın doğal dalgasını korumak tahmin ettiğinizden çok daha kolaydır. Daha belirgin dalgalarınızın olması için bol miktarda dalga kremini ıslak saçlarınıza uygulayın. Ardından saçlarınızı saç kurutma makinesiyle difüzör kullanarak yarı yarıya kuruyuncaya kadar kurutun. Eğer dalgalarınızı daha da belirginleştirmek istiyorsanız maşayla yapacağınız birkaç dokunuş işe yarayacaktır.

Düz Saçlar

Birçok insan saçlarına daha çok katman ve açı vermenin saçlarını daha dolgun göstereceğine inanıyor ancak bu inanışın aksine düz saçlara daha çok hareket katmak sönük görünmesine sebep olacaktır. Anahtar saçlarınızı küçük parçalar halinde değil de daha geniş parçalar halinde ayırmak. Saçlarınıza dolgunluk ve hacim kazandırmak için saçlarınızı tek uzunlukta kestirin.

Kabarık, Kuru Saçlar

İster inanın ister inanmayın ama kabarık saçlarınızı uyurken terbiye edebilirsiniz. Özellikle kıvırcık saçlı kadınlar için kabarıklık büyük bir problem. Uzmanlar bu durumdaki kadınlara yastık kılıflarını değiştirmelerini tavsiye ediyor. Pamuk yerine ipek veya ipek gibi kaygan bir yastık kılıfı kullanırsanız bu kabarık saçlarınızla savaşmanız için oldukça etkili olacaktır.

Yağlı Saçlar

Eğer saçlarınız yağlanıyorsa önce saç bakım ve stil ürünlerini uygulayın. Saçlarınızın ortasından uçlarına kadar olan kısma saç serumu ya da saç spreyi uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde saç kreminizi de saçlarınızın doğal yağını ürettiği bölge olan dibine değil, ortasından ucuna kadar olan bölgeye uyguladığınızdan emin olun. Saçlarınıza sık sık dokunmaktan kaçının, ellerinizdeki doğal ya saçlarınızın da daha yağlı görünmesine sebep olacaktır.

Kalın Saçlar

Saçlarınızın kalınlığını avantaja çevirin. Saç stilinizde katmanlar ve açılar kullanın. Kısa saç stilleri kalın saçlara sahip insanlarda daha güzel dururlar. Saçlarınızı 4-6 haftada bir kestirerek de saçlarınızın en iyi şeklini koruyabilirsiniz.

İnce Saçlar

İnce saçlara sahip birçok insan saçlarını her gün yıkamaları gerektiğini hissederler. Ancak her gün saç yıkamak saçların kurumasına sebep olur, bu yüzden kuru şampuan kullanmayı deneyebilirsiniz. Kuru şampuan saçlarınızı yıkamanız arasındaki süreyi uzatacaktır. Kuru şampuanı saç köklerinize parmaklarınızla masaj yaparak uygulayın ve sonrasında saçlarınızdan kuru şampuanı saçlarınızı sallayarak temizleyin.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla GÜZELLİK

Yukarı