Connect with us

Sağlıklı Kilo Verme

Diyet

Sağlıklı Kilo Verme

                         

 

Yanlış diyet uygulamaları, kötü beslenme alışkanlıkları sağlık sorunlarının artmasına neden oluyor.Değişen yaşam şartları,sağlıklı besin bulabilme sorunsalı özellikle gençleri ”şok” ve ”mucize” gibi isimlerle adlandırılan diyetlere yönlendirerek ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.Bu ciddi sağlık sorunlarından biri olan obezite, diğer sağlık problemlerine sebep oluyor.Bunun yerine beslenme uzmanlarının şiddetle tavsiye ettiği, yaşam stiliniz olacak olan beslenme alışkanlığı kazanmalısınız.Kısa sürede biten diyetler yerine bu daha çok etkili olacaktır.

        Peki bunun için neler yapmalıyız ? İşte sağlıklı kilo vermek için bazı tavsiyeler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1-Vucudumuzun en temel ve en önemli ihtiyacı su.Su içmenin faydaları saymakla bitmez.Hergün düzenli olarak su içmek metebolizma hızını arttırır.Günde 2.5 litre su içmeye özen göstermelisiniz.

 

 

2-Düzenli olarak yemek yiyin ve tamamen doğal olan besinler tüketin.Yemeklerinizi mümkün olduğunca küçük tabaklara koyarsanız, o yemek gözünüzde küçülecektir ve böylece daha az yiyeceksinizdir.

 

 

3-Hazır gıdalardan mümkün olduğunca kaçının.Yüksek fruktozlu mısır şurupları,şeker,yapay tatlandırıcılar,aspartam,trans yağ asitleri ve kimyasal tüm katkı maddeleri içeren yiyeceklerden uzak durun.Bu sağlığınızı ciddi şekilde olumsuz etkileyecektir.

 

 

4-Yeşil çay tüketin.Birçok faydası olan ve antioksidan bakımından zengin olan yeşil çay özellikle obezitelerde kilo kaybı konusunda etkilidir.İçindeki ‘kateşin’ adlı madde ile metobolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur.

5-Son olarak en en önemlisi, karbonhidrat gördüğünüz yerde oradan koşarak uzaklaşın.Sağlıklı olan karbonhidratlar dışında şeker ve tatlılar,hamur işleri gibi karbonhidratları mümkün olduğunca tüketmemeye özen gösterin.

Sadece bu 5 maddeyi yaptığınızda bile, hayatınızdaki değişime siz bile şaşıracaksınız.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Diyet

Yukarı