Home / Diyet / Sağlıklı Sanılan 10 Sağlıksız Yiyecek

Sağlıklı Sanılan 10 Sağlıksız Yiyecek

Sağlıklı Sanılan 10 Sağlıksız Yiyecek

Özellikle yeni nesil arasında trend bir hale gelen diyet sebebiyle kadınlar yeri geldiğinde sağlıksız beslenebilmektedir. Bunun ana sebebi halk arasında dolaşan bilgilere inanılması ve doktor kontrolü olmaksızın herhangi bir diyet uygulanmasıdır. Bu aşırı zayıflığa kadar gidebilecek ciddi sorunlara sebep olabileceği gibi bazı rahatsızlıkları da ortaya çıkartabilir. Bu sebeple diyetisyen ve doktor kontrolü dışında diyet yapmak tehlikelidir. Bugün size sağlıklı sanılan ama aslında sağlıksız olan yiyeceklerden bazılarını tanıtacağız.

Muffinler

Son dönemlerde donut yerine kullanılan muffinlerin, donuttan daha sağlıklı olduğu sanılmaktadır. Oysa ki muffinler içerdiği yağ ve saf şeker nedeniye ortalama 800 kaloriyi bulabilmektedir. Elbette ki 800 kalori donutun kalorisinden daha fazladır.

Donmuş Diyet Yiyecekler
Hazır yiyecekler basın değerinden yetersiz kalmaktadır. Özellikle donmuş ürünlerde sodyum bulunmaktadır. Kalorisi düşük olması aynı zamanda besin değerlerinin de düşük olması demektir.

Kuruyemiş Ezmeleri

Kuruyemiş olarak tükettiğimiz bu harika yiyecekler diyete de yardımcı olmasıyla zaten biliniyorken doymuş yağ ve şeker ekleyip zararlı yiyeceklere neden dönüştürüyoruz? Buna mantıklı bir cevabınız varsa gönül rahatlığıyla kuruyemiş ezmelerini daha sağlıklı bulup, yemeye devam edebilirsiniz.

Barlar

Peynirden, elmadan edinebileceğiniz protein veya lifleri barlardan beklemek yanlış bir inanış. Şeker barlarını sağlıksız olarak görürken sırf lif ve protein için enerji barları tüketmek sağlıksızdır.

Sonuç olarak diyet yaparken yiyeceklerin değerlerini incelemeyi asla ihmal etmeyin. Bu size yol gösterecektir.

About KadinlarMelektir

kadinlarmelektir.com yönetici editörü

ilgili konu

Biberiye İle Zayıflama

Biberiye, nemli havayı seven bir bitki çeşididir. Genellikle yazları sıcak ve kışları kurak olan bölgelerde …

Kötü Ruh Hali Kilo Almaya Neden Oluyor!

Kötü ruh hali denildiğinde bu kelime içerisine bir çok rahatsızlık birden giriyor. Depresyon, anksiyete, ani …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir