Connect with us

Su İçmeyi Arttırmanın Yolları

Nasıl Yapılır ?

Su İçmeyi Arttırmanın Yolları

Vücudumuzun günlük alması gereken su miktarı minimum ortalama 2 litredir. Günlük bu ölçüden az su tüketiyorsanız birçok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Vücudumuzda özellikle böbreklerimiz ve bağırsaklarımız yeteri kadar su tüketilmediği zaman kurur ve görevini yerine getiremez. Başta böbrek taşı, böbrekte kum oluşması, sindirim sorunları gibi birçok sağlık sorunu meydana gelebilir. Aynı zamanda su, cildimiz için de çok önemli bir tüketim maddesidir. Cildimiz ihtiyacı olan nemi büyük oranda su ile karşılar. Yeterli su tüketilmediğinde ise ciltte leke oluşumları, kuruma, pul pul dökülme, kırışıklık, çizgi oluşumu gibi sorunlar daha fazla ve daha hızlı oluşur. Ancak kimi insanlar su içerken mide bulantısı ve öğürme hissi yaşıyor. Yani su içemiyor ve vücudunun ihtiyacı olan su miktarını tüketemiyor. Eğer su içerken bu sorunları yaşıyorsanız sizlere su tüketimini arttırabileceğiniz birkaç önerimiz var.

Çubuk Tarçın

İlk adım kendinize bir su şişesi edinin ve günlük su takibinizi o şişeye göre yapın. Eğer su içmekte zorlanıyorsanız içme suyunuzu birkaç besin ile destekleyebilirsiniz. Bunlardan ilki tarçındır. İçme suyunuzun içine atacağınız bir adet çubuk tarçın hem suyunuza aroma kazandıracak hem de hoş kokusuyla su içme alışkanlığınızı arttıracaktır.

Limon

İçme suyunuza koyacağınız birkaç dilim limon da yine suyunuza nahoş bir tat kazandıracak ve su içme isteğinizi arttıracaktır.

  • İpucu: Limon ve çubuk tarçın su ile karıştırıldığında yağ yakıcı etkileri ile kilo kaybını hızlandırır. Gün içinde tok kalmanızı ve sindirim sisteminizin çalışmasını sağlar.

Kırmızı Meyveler

Kırmızı meyveleri seviyorsanız içme suyunuza ekleyebilir ve bu şekilde tüketebilirsiniz. Çilek, kiraz, vişne, ahududu gibi meyveler suyunuza tatlı bir aroma katar. Hoş kokuları ile su değil meyve suyu içiyor gibi hissedebilirsiniz. Ancak bu meyveler su içinde parçalanacağı için eğer hoşlanmıyorsanız hazneli bir su şişesi edinmenizde fayda var.

Salatalık

Salatalık başlı başına bir su kaynağı olmasının yanında çok güçlü bir detoks etkisi yaratır. İçme suyunuzun içine bir parça salatalık ekleyerek hem aroma hem de detoks etkisi kazandırabilirsiniz. Vücudunuzdaki şişkinlik azalacak ve kendinizi daha zinde hissedeceksiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Nasıl Yapılır ?

Yukarı