Connect with us

Sütyen Bedeninizi Bu Şekilde Belirleyin

Moda

Sütyen Bedeninizi Bu Şekilde Belirleyin

İyi oturmuş bir sütyen kadının bedenini sadece bir koşulda güzelleştirir. Doğru tercihi yapabilmeniz için size bu kılavuzu hazırladık. Bu klavuzdan sonra doğru sütyeni bulabileceğinize adımız gibi eminiz!

Sütyen Bedeninizi Bu Şekilde Belirleyin

75b ya da 80c, bu ölçüler ne anlama geliyor bunları size göstermek için ufak bir kılavuz hazırlıyoruz. Bu kılavuzu doğru okuduktan sonra anlamamanız için hiçbir sebep yok. İlk olarak rahat bir sütyen giyerek göğsünüzün etrafını mezurayı en üst noktaya getirerek ölçmeye çalışın. Sütyen ölçüsü sabit olarak hep iki parçadan oluşmaktadır. İç giyim seçerken bu taktikleri mutlaka bilmelisiniz. Beden ölçülerinde harfler kup olarak tabir edilen göğüs ölçüsünü  ifade etmektedir.  En küçük kup harfi A’dır.

Göğüs Altı ve Göğüs Çevresi Arasındaki Fark;

A-Kup: 12-14 cm

B-Kup: 14-16 cm

C-Kup: 16-18 cm

D-Kup: 18-20 cm

E-Kup: 20-22 cm

Kadın iç giyimde çapraz beden, farklı sütyen bedenlerinin de üstünüze rahatça oturmasıdır. Eğer istediğiniz sütyenin size uygun bedenini bulamadıysanız ve bu yüzden fazlaca üzüldüyseniz, üzülmeyin çapraz bedenleri kontrol edin.

Yanlış Sütyenlerden Kaçının

Fantezi giyimde çok dar ve rahatsız sütyenlere fazlaca karşılaşılmaktasınız. Ne kadar fantezi iç giyimde olsa kendi rahatlığınız için bu şekilde sütyenlerden kaçınmalısınız.

Sütyeniniz Küçük Gelmekteyse,

  • Kuplar küçük geleceği için ön tarafınızda boşluk olur ve hoş durmaz.
  • Kuplar dekolte kısımlarından göğüsü tam olarak saramaz ve güzel bir görüntü ortaya çıkmaz.
  • Göğüs altı bantı çok dar gelir ve belirli bölgenizi keser.
  • Balenler kol altlarınıza denk gelerek acıtırlar.

Her zaman size uyan sütyeni seçme potansiyelinde olmalısınız, güzel görünüm uğruna tüm gününüzün kötü geçmesine sebep olacak bir iç çamaşırı giymeyin. Bu sadece sütyen için geçerli bir durum değildir.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Moda

Yukarı