Connect with us

Tatil stres ve yorgunluk

SAĞLIK

Tatil stres ve yorgunluk

Tatil sezonunda hamile iseniz, normalden daha fazla stresli ve bitkin hissedebilirsiniz. Seyahat, aile ziyareti, yemek pişirme, alışveriş, partiler ve yeni doğan için hazırlanma -yapılacaklar listesi daha da uzayıp gitmeye devam ediyor. Ancak yoğun tatil sezonunda kendinize de dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın!

Tatil stresini ve yorgunluğunuzuhafifletmeye çalışmak için ne yapabilirsiniz ? İşte bazı ipuçları:

  • Gün boyunca yapabildiğiniz zaman dinlenin ve enerjinizi yenilemek için birkaç mola vermeye çalışın. Hediyeleri sarma arasında serbest zamanınız varsa, ayaklarınızı koyun, bir kitap veya dergi okuyun veya en sevdiğiniz TV şovunuzu izleyin. Sadece 15 dakikalık bir ara bile bir sonraki görevinizden önce rahatlamanıza yardımcı olabilir.
  • Yürüyüşe çık. Egzersiz yenileyebilir ve canlandırın. Hediyelik eşya satıyorsanız, arabanıza gitmeden önce alışveriş merkezinin etrafında fazladan bir ilmek yapın. Veya otoparktan uzak park edin-bu şekilde bazı korkunç tatil trafiğinden kaçınabilirsiniz.
  • Sağlıksız atıştırmalıkları sınırlamaya çalışın. Tatilde çok lezzetli tatlılar ve muamelelerde bulunmak gerçekten zor olabilir. Ancak çok fazla şeker ve ağır yemekler enerjinizi boşa çıkarabilir. Demir ve protein açısından yüksek meyve, sebze ve gıdaları alabilmeniz için hala önemlidir . Ve yeterli miktarda sıvı içtiğinizden emin olun – su genellikle en iyisidir, ancak burada ve burada eğlenceli alkolsüz içecek fikirleri de öğrenebilirsiniz .
  • Planlanan doğum öncesi bakım randevularınızı sürdürün . İyi hissettiğiniz halde, sağlık uzmanınızla görüşmeniz gerekir. Ve doğum öncesi vitaminini almayı unutma .
  • Yardım isteyin. Bir arkadaşınız veya bir aile üyeniz size yorgun veya aşırı yük bindiğinde yardım istemek ve yardım istemek için yardım alın.
  • Yapmanız gerekmeyen etkinlikleri kesin. Tatil tatlısı yapmak için zaman harcamak yerine, neden favori fırınınız sizin için yapmaz.

Ve son olarak, derin bir nefes alın ve tatil sezonunun keyfini çıkarın!

 

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla SAĞLIK

Yukarı