Connect with us

Tesettür Giyim Modelleri

Moda

Tesettür Giyim Modelleri

Tesettür Giyim Modelleri

Tesettür İslamiyet’in şartları arasında yer alan, Arapça kökenli örtünmek anlamında bir sözcüktür ve belirli bir giyim adabını belirler. Ferace (mantoya benzeyen bol hırka türü) ve tunik, şal, eşarp, uzun etek, etek pardösü, kap, arap kültürünü andıran kaftanlı elbiseler, denize rahatça girebilecekleri haşema vb. ürünler tesettür giyimin kapsamındadır. Tesettür sadece bayanları değil erkekleri de kapsar ancak erkeklerin örtmeleri gereken yerleri az olduğundan giyim firmaları bayanlara yönelik tasarımlar yapmaktadır. Tesettür modası muhafazakâr bayanlara hem gündelik yaşam, iş yaşamı hem de özel davetlerde her sezonda farklı tasarımlar sunmaktadır.

Tesettür Giyimde Çeşitlilik

Tesettürlü bayanların dolabında mutlaka bulunması gereken etek, elbise, pantolon etek, tunik etek ve elbise seven tesettürlü bayanlara seçenek sunar. Dış giyim ürünleri Ferace, kap, pardösü ve kaban her mevsime göre üretilmektedir. Bluz ve gömlek modelleri de her mevsimde çeşitlilik göstermektedir. Tesettür abiyede Poliviscon, şifon, polyester, krep ve koton gibi kumaş seçenekleri ve renk seçenekleriyle şık ve modern görünüm elde edilebilir Astarlı şifon, kot ve koton kumaştan üretilen tesettür pantolonlar her tür kıyafetle kombine edilerek tesettürlü bayanlara rahatlık sağlamaktadır. Önden düğmeli ya da fermuarlı modelleri ferace pantolon veya etek ile uyum sağladığında çok şık durmaktadır. Önden ya da arkadan bağıcıklı, askılı ve kloş etekli, bol kesim etekli, çiçek desenli ya da asimetrik desenli renkli elbise modelleri tesettürlü elbiseye duyulan ilgiyi artırmış, tesettür giyiminde zenginlik sağlamıştır.

Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tekstil sektöründeki gelişmelerle tesettürlü kadınlar hem kapalı hem şık görünebilmektedir. Tesettür giyiminde kıyafetlerin tesettürün gerektirdiği adaba sahip özenli temiz olması gerektiği kadar pamuklu yapıda, alerjiye sahip olmaması ve temiz olması da önemlidir. Tesettür kıyafetlerin fosforlu gibi çarpıcı renklerin olmaması, vücut hatlarını ortaya çıkarmaması, şeffaf kumaştan olmaması, uzun ve bol olması tesettürün kullanım amacına uygun olmasını sağlar. Eşarp ve kıyafetlerin birbiriyle uyumu, desen karmaşasının olmaması görünüm açısından önem taşır.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Moda

Yukarı