Connect with us

UYGUN AHŞAP SANDALYE SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?

YAŞAM

UYGUN AHŞAP SANDALYE SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?

Dekorasyonda her bir parçayı seçerken göstermiş olduğumuz ilgi ve alakayı ahşap sandalyenizi satın alırken de göstermemiz gerekiyor. Ahşap sandalye satın alırken nasıl bir seçim yapacağınız hakkında tam olarak bilgi sahibi değilseniz işte bu makale tam da sizin için hazırlanmış demektir.

Ahşap sandalye seçimi yaparken öncelikle şuna karar vermelisiniz. Ahşap sandalyeler genellikle yemek masalarıyla beraber satılır. Yemek masasıyla beraber takım olarak mı satın alacaksınız yoksa sadece ahşap sandalye mi satın alacaksınız. Öncelikle bu soruların cevaplarını belirlemelisiniz. Bu iki seçenek arasında seçim yaparken bilmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Takım olarak satın aldığınız durumda istediğiniz ahşap sandalyeyi bulamayabilirsiniz fakat daha uygun fiyata ahşap sandalye sahibi olabilirsiniz. Ürün satıcıları size birbiriyle uyumlu olmayan ahşap sandalyeleri göstererek takım olarak almaya yönlendirebilir.Bu tarz durumdalar sandalyedeposu.com sitesinden farklı model ve fiyat aralıklarında takım seçimi yapabilir modeller arası karşılaştırma özelliği ile hangi model hangisine göre avantı olup olmadığını öğrenebilirsiniz

Eğer ahşap sandalyenizi takım olarak değil de yalnızca ahşap sandalye şeklinde satın alırsanız istediğiniz özelliktekini bulup kendi zevkinize göre satın alabilirsiniz. Fakat bu durumda cebinizden daha fazla para çıkabilir.

Evimizi mobilya satın alırken seçtiğimiz her parçayı sadece görünüş olarak değil kullanım olarak da düşünmeliyiz. Özellikle evin temel mobilyaları olan yemek masaları ve sandalye gibi sık kullanılan ve evimizde büyük alanlar tutan parçalar söz konusu ise seçimlerimizde daha seçici olmamız gerekir. Eğer ki evinizdeki yemek masanız için sandalye seçiyorsanız ilk olarak dikkat etmeniz gereken yer görsel birbirlerine uyumu.

 

Masanın büyüklüğü, yüksekliği, modeli ve tarzı gibi birçok etken seçimlerinize yol gösterecektir. Eğer beğendiğiniz ahşap sandalyenin masa ile olan uyumundan memnunsanız bu aşamadan sonra sandalyenin konforu ve tasarımı konusunda son kararı vermelisiniz.

Yemek masanız ile ahşap sandalyeleriniz görünüm olarak uyumlu olabilir fakat yazımızın başında da dediğimiz gibi sadece görünüm değil kullanım rahatlığı  bakımından da ürün seçimi önemlidir. Ahşap sandalyeleri masanın yüksekliğine, büyüklüğüne, masanın rengine ve masanın tarzına uygun şekilde seçilmelidir.

Klasik çizgilere sahip bir yemek masası için modern ahşap sandalyeler seçemeyiz. Evinizde kullanmaya karar verdiğiniz ahşap sandalye ve yemek masasının sadece kendi arasında değil , bütün mekan içindeki diğer mobilyalar ile renk, doku ve tarz olarak benzerlik göstermesi gerekir.

 

Müdür Koltuğunun Özelliği Ne Olmalı

Müdür koltuğu, hemen her iş yerinde bulunan bir mobilya türüdür. Peki müdür koltuğunun özelliği ne olmalı ve nasıl seçilmeli? Gün boyu kullanılan bu koltuğun rahat olması bu açıdan oldukça önemlidir. Müdür koltuğu seçimi yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken konu koltuğun ayarlanabilir boyda olmasıdır. Bu sayede hem kullanılan alandaki masanın boyuna göre ayarlanabilir hem de ayakların yere değmemesine bağlı rahatsızlıklar ortadan kaldırılır. Oturulan bölümün ve sırt desteğinin geniş olması da uzun zaman üzerinde oturulan bu koltuklar için aranan özelliktir. Sırt desteğinin, bel bölgesine denk gelen kısmı kesinlikle beli destekleyici kabarıklığa sahip olmalıdır.

Son olarak koltuğun tekerlekli olması önemlidir. Bu sayede kullanıcı koltuk üzerinde rahatlıkla hareket edebilir.

 

Müdür Koltukları Kullanım Alanları

Müdür koltuğu, oturma ve sırt bölümü geniş, kol destekleyicileri mevcut olan rahat modeldeki koltuklardır. Müdür koltuğu kullanım alanları için; ofis, iş yerleri, toplantı salonları, çalışma odası, okul idare bölümü gibi müdür mevkiinin yer aldığı her yer sayılabilir.

Müdür koltuğunun yüksekliği, mutlaka kullanılacağı masanın ölçülerine uygu olmalıdır. Bu amaç için üretilmiş olan koltuklar genel olarak ayarlanabilir özelliktedir.

Kol desteği olmayan bir müdür koltuğu seçimi yanlıştır. Çalışma esnasında mutlaka kol desteği bölümüne ihtiyaç duyulur.

Müdür koltuğu mutlaka tekerlekli olmalıdır ki kullanıcı istediği yere hareket edebilsin.

Bu tip teknik bilgilere dikkat edilerek seçilen koltuklar genellikle iş yerlerinde olmakla birlikte, evlerin çalışma odalarında da kullanılabilmektedir.Fiyat ve modeller için bu linkten ulaşabilirsiniz http://www.sandalyedeposu.com/mudur-koltugu/

 

 

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla YAŞAM

Yukarı