Connect with us

Vajinal Akıntı Nedir? Neden Olur?

Cinsellik

Vajinal Akıntı Nedir? Neden Olur?

Ergenliğe girdikten sonra, külotunuz üzerinde beyaz veya berrak bir sıvı veya mukus bulmaya başlayabilirsiniz. Bu sıvıya vajinal akıntı veya servikal mukus denir .

Vajinal akıntı, vajina ve serviks bezlerinden salgılanan mukus veya sıvıdır. Kanama olmadığınız günlerdeki siklüs boyunca salgılanır.

Vajinal akıntı, ölü hücreleri ve bakterileri vücudunuzdan çıkararak vajinanızın temiz ve sağlıklı tutulmasında önemli bir rol oynar. Bu, vajinanızın kendini temizlemesini sağlar! Oldukça güzel değil mi?

Vajinanız, vajinanızdaki florayı mutlu bir dengede tutarken kendini temizleme konusunda mükemmel bir iş çıkarıyor. Bu nedenle, vajinanızın temizlenmesi için kullanılan vajinal kapaklar gereksizdir ve vajinanızdaki dost canlısı floranın dengesini bozabilir.

 

Vajinal akıntı neye benziyor?

Vajinal akıntı , adet döngüsüne bağlı olarak renk ve dokuda değişiklik gösterir . Doku ve renk size menstrüel döngünüzde nerede olduğunuz hakkında fikir verebilir ve daha da önemlisi, bereketli olduğunuzu belirlemenize yardımcı olabilir.

Renk genellikle net, beyaz veya beyaz değildir ve dokuda ince, kalın, kıvırcık veya jöle benzeri olabilir. Külotun üzerinde kururken, beyaz veya sarı renkte ve kaba dokuda görünebilir. Periyodunuza yaklaştığınızda, vajinal akıntı bile kahverengi veya kırmızı renklendirilebilir.

Jöle gibi

Sulu

kremsi

Yapışkan

Jöle benzeri veya yumurta beyazı benzeri vajinal akıntı gerilebilir bir dokuya sahiptir ve kırılmadan bir veya iki inç gerilebilir. Bu genellikle en verimli olduğunuz zaman döngününüzün ortasında (yaklaşık 14’üncü gün) gerçekleşir . Spermlerin serviks içine en kolay yüzmesini sağlar. Sulu deşarj nettir ve külotunuzda ıslak bir yer gibi hissedebilirsiniz. Bu, doğurgan olduğunuzda ve gebelik için en iyi ikinci olduğunda da oluşur . Sperm engellenmeden serviksten yüzülebilir. Kremalı deşarj beyaz veya beyaz renksizdir ve bereketli olmadığınızda ortaya çıkar . Kalın ve losyon gibi geliyor. Kremsi dokusu, spermlerin engellenmeden yüzmesini zorlaştırıyor. Yapışkan deşarj beyaz veya beyaz renksizdir ve en az bereketli olduğunda ortaya çıkar . Kalın ve tıknazdır ve yapışkan yapıştırıcı spermlerin yüzmesini zorlaştırmaktadır.
Yakında resim geliyor Yakında resim geliyor Yakında resim geliyor

 

Neden külotum vajinal akıntısım yüzünden ağarıyor gibi görünüyor?

 

Vajinal akıntı doğal olarak asidiktir ve zamanla vajinal akıntı külotunuzun rengini bile solabilir. Bazen külotun içine delik açacak kadar asidiktir!

Külot pantolon giyerek külot koruyabilirsiniz. Pantolonlar ped gibi giyilir ve hafif koruma sağlar. Taze hissetmenize yardımcı olmak için gün boyunca değiştirilebilirler.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Cinsellik

Yukarı