Connect with us

Yağ Yakan Detoks Suyu, Yağ Yakan Detoks Tarifleri

yağ yakan detoks suyu

Diyet

Yağ Yakan Detoks Suyu, Yağ Yakan Detoks Tarifleri

Özellikle son yıllarda oldukça popüler bir hale gelen detoks suları için çok çeşitli tarifler bulabilirsiniz. Bunlardan kimisi iltihaplanmayı önlüyor, kimisi sindirimi düzenliyor ve kimisi de içeriğinde doğal ağrı kesici besinler bulunduruyor. Bu konumuzda ise, yağ yakan detoks suyu tarifleri vereceğiz.

Yağ Yakan Detoks Suyu

Bahsedeceğimiz tarif, birçok faydası olan elma sirkesini içermektedir. Ayrıca; lif bakımından zengin olan elma, iştah kesici özelliği olan tarçın ve arındırıcı özelliği olan limon da mevcut… Elma sirkesi (2 yemek kaşığı), tarçın (1 çay kaşığı), taze limon suyu (1 yemek kaşığı) ve 350 ml suyu, ortalama 10 saniye karıştırın. Ardından yarım elmayı dilimleyin ve suyun içerisine ilave ederek tüketin.

Meyve Aromalı Detoks

Kivi ile çilek içeren bu detoks suyu, bilhassa yaz ayları için harika bir içecektir. İhtiyacınız olan malzemeler ise; birkaç adet kivi ve çilek ile 2 litre su. Öncelikle meyveleri dilimleyerek su içerisine atın ve birkaç saat boyunca buzdolabında bekletin. E ve A vitaminleri içeren kivi, toksinlerin bağırsaklardan atılmasına katkı sağlar ve vücudu temizler. Çilek de yaşlanmayı önleyici bir özelliğe sahiptir ve cilt sağlığı için oldukça etkilidir. Bu detoks suyunu, dilediğiniz meyveler ile kullanabilir ve istediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz.

Limon ve Salatalıklı Detoks Suyu

Bağışıklık sistemini güçlendiren limon, vücudun toksinlerden arınmasını sağlamaktadır. İltihap sökücü özelliği olan salatalık ise, vücudun susuz kalmasını önler. Şeker kullanmamak için, detoks suyunuzu nane ile hazırlayabilirsiniz. Yağ yakıcı detoks suyunun tarifi; orta boylu bir salatalık ile bütün bir limonu doğrayın ve 8 bardak su içerisine atın. Bu karışım içerisine nane yaprakları da ekleyin. Bütün malzemeleri bir sürahi içerisinde karıştırın ve gece boyunca buzdolabında beklettikten sonra tüketin.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Diyet

Yukarı