Connect with us

Yeni Anneler için Tavsiyeler

Yeni Anneler için Tavsiyeler

ANNE & BEBEK

Yeni Anneler için Tavsiyeler

Psikolojik açıdan da en sıkıntılı süreçlerden birisi olan yeni anneler için tavsiyeler ile sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Yeni anne olan kadınlar, bu süreçte çok ciddi anlamda sıkıntılar yaşarlar. Gerek yaşamlarında ki değişimler, gerek annelik içgüdüsü ve vücutta meydana gelen değişiklikler. Çok ciddi anlamda sıkıntıları da beraberinde getiriyor diyebiliriz.

Bu noktada psikoloji uzmanları da yeni anne olan kadınlara birçok farklı öneride bulunuyor. Bu önerileri ne kadar dikkate alırsanız hamilelik süreciniz o kadar kontrollü olur. Psikolojik sıkıntıları da ortadan kaldırma şansına da sahip olursunuz. Dolayısı ile çok çok ideal seçenekler ön plana çıkar.

Anı Defteri Tutun

Öncelikle kendinizi ifade etmeniz gerekiyor. Tüm sıkıntılarınızı, mutluluklarınızı ya da bu gibi şeyleri bir deftere dökün. Özellikle anne olduktan sonra bunun üzerine çok daha fazla eğilin. Bu sayede kendinizi ifade edebileceğiniz alternatif bir seçenek olur.

Kendinize Vakit Ayırın

Kendinizi daha büyük sıkıntıların içerisine sokmak istemiyorsanız her ne olursa olsun kendinize vakit ayırın. Hobilerinizi gerçekleştirin ya da bir süre ANNELİK görevinden uzaklaşarak sevdiğiniz şeyleri yapma yoluna gidin.

Sosyalleşin

Kısacası kendinizin sevdiği ortamlara, arkadaş ortamlarına girin ve bu anlamda kendinizi rahatlatın. Haftada en az iki gün bunu gerçekleştirin ki anneliğin sizi her şeyden alı koyduğu izleniminden tamamen kurtulun. Farkı ciddi anlamda analiz etme yoluna gidin.

Hayat Müşterek, Sorumlulukları Bölün

Eşinizin de babalık görevleri olduğunu asla ama asla unutmayın. Babalık görevleri olan eşiniz için de sorumlulukları mümkün mertebe bölün. Bu sayede kendinizi fiziki ve psikolojik açıdan da çok daha rahatlatmış olacaksınız.

Kendinize Özel Evinizde Alanlar Yaratın

Dinlenmek ya da iyi bir şekilde vakit geçirmek. Tam da bu noktada evinizde tamamen kendinize özel alanlar yaratın ki farkı yaşayın. Bu özel alanınız dahi sizi anneliğin yarattığı sorumluluk psikolojisinden biraz olsun uzaklaştırmak için yeterli olacaktır.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla ANNE & BEBEK

Yukarı