Connect with us

Yeşil Mercimek Çorbası Zayıflama Diyeti

Diyet

Yeşil Mercimek Çorbası Zayıflama Diyeti

Yeşil mercimek içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde hem besleyici hem de vücuttan toksin atıcı etkisi ile tüketilen bir gıdadır. Hızlı bir şekilde vücudun yağ yakmasını sağlayan yeşil mercimek son zamanlarda değeri oldukça fazla anlaşıldığı için yemeği ve salataları oldukça fazla bahsedilir oldu. Yeşil mercimek içinde bulunan K vitamini, potasyum, çinko, kalsiyum, nisain, folat, lif ve yüksek oranda demir bulunmaktadır. Bu vitaminler sayesinde aşağıda vermiş olduğumuz yeşil mercimek çorbası diyeti hem kişinin güçten düşmeden hem de hızlı zayıflamasını sağlamaktadır.

Yeşil mercimek çorbası zayıflama diyeti yapılırken sabah kahvaltılarında bir tane yumurta, bir kibrit kutusu kadar peynir ve sınırsız siyah veya yeşil çay tüketilebilir. Öğle yemeklerinde ise 200 gram yağsız tavuk veya 200 gram ızgara balık tüketilebilir. Akşam yemeklerinde ise büyük bir kase yoğurt ve salata yenilmelidir. Her öğünde tok tutması açısından bir büyük kase yeşil mercimek çorbası içilmelidir.

Yeşil Mercimek Çorbası İçin Malzemeler

  • 1 su bardağı yeşil mercimek
  • 1 tane büyük boy kuru soğan
  • 1 diş sarımsak
  • 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
  • Kırmızı pul biber
  • 2 tane orta boy domates
  • 1 tane acı sivri biber (acı sevmeyenler tatlı sivri biber de kullanabilir)
  • Göz kararı isteğe bağlı su

Yeşil Mercimek Çorbası Yapılışı

Yeşil mercimekler öncelikli olarak çok güzel bir şekilde sıcak su ile yıkanmalıdır. Daha sonrasında yukarıda saymış olduğumuz tüm malzemeler tencere içine yeşil mercimek ile birlikte doğranarak konulur. Tüm sebzelerin ve yeşil mercimeğin tamamen yumuşadığına kanaat getirildiğinde blendir yardımı ile tüm çorba sıvı bir hale getirene kadar çekilir. Daha sonra iki yemek kaşığı zeytinyağı ile kırmızı pul biber biraz tavada ateş üzerinde karıştırılarak çorba üzerine sos yapılır. İsteğe göre çorba üzerine kuru nane de eklenebilir. Çorba içerisine tuz atmadan kullanmak yeşil mercimek çorbası ile diyet yapanların daha hızlı kilo vermelerini sağlamaktadır. Fakat tamamen tuzsuz bu çorbayı tüketemeyenler çok az tuz ekleyebilirler.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Diyet

Yukarı