Connect with us

Yüz Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

GÜZELLİK

Yüz Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her kadın için önem arz eden konulardan olan yüz yıkarken dikkat edilmesi gerekenler üzerinde sizlere öneriler sunacağız. Bu önerilerin tamamını Dermatoloji uzmanlarının makalelerinden elde ettiğimiz bilgiler ile derledik. Yüz yıkarken bilinen ya da bilinmeyen gerçekler olduğunu biliyoruz. İşte tam da bu neden dolayısı ile sizlere elimizden geldiğince kapsamlı seçenekler sunabilmek için adımlar atacağız.

Yatmadan Önce Yüz Yıkayın

Yüz yıkamak önemli bir aktivite. Özellikle yatmadan önce de yüzünüzü yıkamanın önemini asla unutmamanız gerektiğini düşünüyoruz. Dolayısı fark her uykudan önce yüz yıkayın.

Ilık Su ile Yüz Yıkayın, Soğuk Alternatif

Sıcak su her zaman zararlıdır arkadaşlar. Cilt için ve özellikle saçlar için dahi zararları söz konusudur. Bu neden dolayısı ile yüz yıkarken suyun mümkün mertebe soğuk kıvama yakın olmasına dikkat edin. Bu, kendinize gelmeniz için de ideal bir sebep olacaktır.

Aynı Havluları Sürekli Kullanmayın

Temiz havlu çok ama çok önemli. Bir havluyu çok uzun süre değiştirmeden ısrar ile kullanmak, beraberinde birçok farklı sorunu getirir. Bu neden dolayısı ile kısa aralıklar ile havlu değişikliği yapmayı da asla unutmayın.

Yüzünüzü Uzun Süre Ovalayıp Köpürtmeyin

Cildiniz için sabun kullanıyor olabilirsiniz. Ancak sabun ile cilde uzun süre ovalama yöntemi ile masaj yapııp köpürtmek çok zararlıdır. Bu alışkanlığınızdan kurtulmanız yönünde uzmanlar önerilerde bulunuyor arkadaşlar.

Bakım Maskesinden Sonra Yüz Yıkanmaz

Günümüzün en trend seçeneklerinden birisi olan cilt bakım maskelerinden sonra hemen yüz yıkanmaz. Bu, beraberinde cilt sorunlarını getirir ve iyi sonuçlar almayı beklerken daha kötü sonuçlar elde edebilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla GÜZELLİK

Yukarı