Home / GÜZELLİK / Yüz Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her kadın için önem arz eden konulardan olan yüz yıkarken dikkat edilmesi gerekenler üzerinde sizlere öneriler sunacağız. Bu önerilerin tamamını Dermatoloji uzmanlarının makalelerinden elde ettiğimiz bilgiler ile derledik. Yüz yıkarken bilinen ya da bilinmeyen gerçekler olduğunu biliyoruz. İşte tam da bu neden dolayısı ile sizlere elimizden geldiğince kapsamlı seçenekler sunabilmek için adımlar atacağız.

Yatmadan Önce Yüz Yıkayın

Yüz yıkamak önemli bir aktivite. Özellikle yatmadan önce de yüzünüzü yıkamanın önemini asla unutmamanız gerektiğini düşünüyoruz. Dolayısı fark her uykudan önce yüz yıkayın.

Ilık Su ile Yüz Yıkayın, Soğuk Alternatif

Sıcak su her zaman zararlıdır arkadaşlar. Cilt için ve özellikle saçlar için dahi zararları söz konusudur. Bu neden dolayısı ile yüz yıkarken suyun mümkün mertebe soğuk kıvama yakın olmasına dikkat edin. Bu, kendinize gelmeniz için de ideal bir sebep olacaktır.

Aynı Havluları Sürekli Kullanmayın

Temiz havlu çok ama çok önemli. Bir havluyu çok uzun süre değiştirmeden ısrar ile kullanmak, beraberinde birçok farklı sorunu getirir. Bu neden dolayısı ile kısa aralıklar ile havlu değişikliği yapmayı da asla unutmayın.

Yüzünüzü Uzun Süre Ovalayıp Köpürtmeyin

Cildiniz için sabun kullanıyor olabilirsiniz. Ancak sabun ile cilde uzun süre ovalama yöntemi ile masaj yapııp köpürtmek çok zararlıdır. Bu alışkanlığınızdan kurtulmanız yönünde uzmanlar önerilerde bulunuyor arkadaşlar.

Bakım Maskesinden Sonra Yüz Yıkanmaz

Günümüzün en trend seçeneklerinden birisi olan cilt bakım maskelerinden sonra hemen yüz yıkanmaz. Bu, beraberinde cilt sorunlarını getirir ve iyi sonuçlar almayı beklerken daha kötü sonuçlar elde edebilirsiniz.

About Çağkan Sezgin

Editörümüz, yıllardan beri kadın ile alakalı tüm platformlarda yazarlık yapmıştır. Jinekolojik hastalıklar, kişisel bakım ve moda konusunda yıllardır yaptığı araştırmalar sayesinde sitemize kazandırılmıştır. Artık www.kadinlaremektir.com sitesinde bilgilerini sizler ile paylaşmaktadır.

ilgili konu

Ünlülerin Retro Saç Modelleri

Ünlülerin Retro Saç Modelleri

Bugün sizlerle birlikte son dönemlerin trend akımlarından birisi olarak dikkat çeken ünlülerin retro saç modelleri …

tarçın maskesi

Tarçın Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir?

Parlak, temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı herkes ister. Ancak kırışıklık, iz ya da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir