Home / Kariyer & İş Hayatı / Zara Çalışma Şartları ve Maaşlar 2018

Zara Çalışma Şartları ve Maaşlar 2018

Son yıllarda gözde perakende firmalarından biri olan Zara, gerçekten hem kalitesiyle hem de personelleriyle üst düzey hizmet vermeye devam ediyor. Özellikle personel seçimi konusunda gerçekten de dikkatli davranan Zara’nın başarısının altında yatan etmenin personel kalitesi olduğunu söyleyebiliriz. Peki, Zara firmasında çalışmak isteyen personel adayları hangi şartlarla karşılaşıyor ve ne kadar maaş alıyor? Gelin birlikte Zara çalışma şartları ve maaşlarını inceleyelim.

Zara Çalışma Şartları

Zara firmasında çalışmaya başladığınızda, mutlaka haftalık 45 saat çalışma sürenizi doldurmak zorundasınız. Zara’nın bazı şubelerinde 45 saat 4 günde dolduruluyor ve kalan 2 gün izinli şekilde geçirilebiliyor. Fakat birçok mağazada 45 saat, tüm hafta boyunca çalışılıyor ve 1 gün izin gününüz oluyor. Ayrıca firmada bir yıl çalışma sürenizi doldurduğunuz taktirde yıllık 14+2 gün izin kullanabiliyorsunuz. Vardiyalı bir sistemle çalışan firma, genellikle personellerine hafta sonu izin kullandırmıyor. Çünkü hafta sonları, mağaza diğer günlere göre çok daha yoğun olabiliyor.

Zara Maaşları

Zara, personellerine asgari ücretin %50 daha fazlasını veriyor. Ayrıca prim konusuna da önem veren firma, aylık belirlenen ciro geçildiğinde personellerine maaşlarının %20’si kadar da fazla maaş verebiliyor. Ayrıca firmada personel servisi ve yemek kartı gibi imkanlardan da faydalanabiliyorsunuz. Kısacası firmaya giriş yaptığınızda Maaş + yemek kartı + yol + prim gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Zara İş Başvurusu

Zara firmasına iş başvurusu yapmak için, yüz yüze görüşmeniz daha iyi olacaktır. Öncelikle firmaya bir geçmiş yani, cv bırakmalısınız. Zara, personel konusunda oldukça hassas bir firma olduğu için her insanı direk işe almıyor. Önce geçmişiniz inceleniyor, daha sonra çalıştığınız yerlerle irtibat kurularak durumunuz sorgulanıyor. Eğer pozitif yorumlar alabilirseniz, Zara firmasında işe başlayabilirsiniz.

About KadinlarMelektir

kadinlarmelektir.com yönetici editörü

ilgili konu

Altunbilekler Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Ankara merkezli ve alanında güçlü bir perakende zinciri olan Altunbilekler, son dönemlerde Anka Gross hamlesine …

Decathlon Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Ülkemizde ve tüm dünya genelinde gayet başarılı bir satış potansiyeli sergileyen Decathlon, her spor dalına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir