Connect with us

Zara Çalışma Şartları ve Maaşları

Kariyer & İş Hayatı

Zara Çalışma Şartları ve Maaşları

Son yıllarda gözde perakende firmalarından biri olan Zara, gerçekten hem kalitesiyle hem de personelleriyle üst düzey hizmet vermeye devam ediyor. Özellikle personel seçimi konusunda gerçekten de dikkatli davranan Zara’nın başarısının altında yatan etmenin personel kalitesi olduğunu söyleyebiliriz. Zara çalışma şartları her işe başvuracak olan kişinin daha önceden bilmesi gereken bir durumdur.

Ülkemizde de çok moda olan Zara, bayanlar arasında oldukça beğenilmektedir. Zara, üniversite öğrencilerinin veya yeni mezun olup da kurumsal bir yerde rahatça çalışmak isteyen bayanların en çok tercih ettiği ilk firmadır diyebiliriz.

Peki, Zara firmasında çalışmak isteyen personel adayları hangi şartlarla karşılaşıyor ve ne kadar maaş alıyor? Gelin birlikte Zara çalışma şartları ve maaşlarını inceleyelim.

Zara Çalışma Şartları

  • Zara firmasında çalışmaya başladığınızda, mutlaka haftalık 45 saat çalışma sürenizi doldurmak zorundasınız.
  • Zara’nın bazı şubelerinde 45 saat 4 günde dolduruluyor ve kalan 2 gün izinli şekilde geçirilebiliyor. Fakat birçok mağazada 45 saat, tüm hafta boyunca çalışılıyor ve 1 gün izin gününüz oluyor.
  • Ayrıca firmada bir yıl çalışma sürenizi doldurduğunuz taktirde yıllık 14+2 gün izin kullanabiliyorsunuz.
  • Vardiyalı bir sistemle çalışan firma, genellikle personellerine hafta sonu izin kullandırmıyor. Çünkü hafta sonları, mağaza diğer günlere göre çok daha yoğun olabiliyor.

Zara Maaşları

Zara, personellerine asgari ücretin %50 daha fazlasını veriyor. Ayrıca prim konusuna da önem veren firma, aylık belirlenen ciro geçildiğinde personellerine maaşlarının %20’si kadar da fazla maaş verebiliyor. Ayrıca firmada personel servisi ve yemek kartı gibi imkanlardan da faydalanabiliyorsunuz. Kısacası firmaya giriş yaptığınızda Maaş + yemek kartı + yol + prim gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Zara İş Başvurusu

Zara firmasına iş başvurusu yapmak için, yüz yüze görüşmeniz daha iyi olacaktır. Öncelikle firmaya bir geçmiş yani, cv bırakmalısınız. Zara, personel konusunda oldukça hassas bir firma olduğu için her insanı direk işe almıyor. Önce geçmişiniz inceleniyor, daha sonra çalıştığınız yerlerle irtibat kurularak durumunuz sorgulanıyor. Eğer pozitif yorumlar alabilirseniz, Zara firmasında işe başlayabilirsiniz.

  • Sabah Erken Saatte Ön Görüşmeye Çağırılırsınız
  • Genelde Avm’nin Yemek Bölümünde Karşılıklı Oturup Size Soru Sorarlar
  • Anlık Tepkilerinizi ve Sinirli Olup Olmadığınızı Anlamak İçin Size Ucu Açık Sorular Sorarlar
  • Soruları genelde her iş başvuran kişilere sordukları için daha önce o işe baş vuranlardan soruları öğrenip doğru cevapları önceden düşünebilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
1 Comment

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Kariyer & İş Hayatı

Yukarı