Connect with us

Zeltiq Coolsculpting nasıl dondurarak zayıflatıyor?

Cilt Bakımı

Zeltiq Coolsculpting nasıl dondurarak zayıflatıyor?

Yeni nesil incelme yöntemi olan coolsculpting Amerika’da Harvard Üniversitesi bilim adamları tarafından geliştirilmiş bir yöntemdir. Çıkış noktası ise oldukça ilginç olmakla birlikte hakkındaki araştırmalar ve geliştirme çabaları halen sürmektedir. Soğuğun vücutta incelmeye yol açtığı gerçeği ilk olarak Tanınmış Harvard Üniversitesi bilim adamlarından Dir. Dieter Mansteiri ve Dr, R.Rox Anderson tarafınca geliştirilen CoolSculpting, buzlu şeker yiyen çocukların yanaklarında oluşan incelmeden esin alınarak doğmuştur. Küçük yaşlardan itibaren aslında tatlarını sevdikleri için yedikleri dondurma sayesinde ağız çevresine soğuk uygulayan bu çocuklarda “gamze” oluşumunun arttığı gözlenmiş ve bugün bizlere bu yöntemi getiren bir dolu araştırmayı tetiklemiştir.

Hayatımızdaki çok olağan bir gerçekten yola çıkan bu muhteşem teknolojik yöntem dünyanın en sayılı kurumlarından olan FDA tarafından onaylanmıştır. Bu onaylanmanın en önemli tarafı ise hem cihaz güvenliği hem de yağ tabakasını incelttiği için çift FDA onaylı ilk ve tek bölgesel inceltme sistemi olduğu gerçeğidir. Sahip olunması zor olan bu çift onaylamanın verdiği güç ile yöntem geliştiricileri soğuk lipoliz sistemini her daim geliştirmek için yeni lisanslamalar ile onaylamaları ekseninde çalışmalarını sürdürmektedir.

Tüm bu onaylamaların altındaki giz ise soğuk lipoliz yöntemidir. Söz konusu yöntem  Cryolipolysis Harvard Medical School Massachusetts General Hospital’ın lisansı altındadır. Yakın iki kurum tarafından yönteme dair lisanslamaların olması bizlere aslında coolsculpting sisteminin özenle takip edildiği ve kolektif bir çalışmanın eseri olduğunu göstermektedir. Geliştirilmesinde ve yapılandırılmasında onlarca bilim insanının yer almış olması ona dair güveni artırırken bir yandan da ondan sağladığımız %40’a varan yağ incelmesinin de sebebini ortaya çıkarmaktadır.

Tüm bu lisanslamalar ve onaylamalar bize coolsculpting yönteminin oldukça güvenilir olduğunu gözler önüne sermektedir. Bu güvenilirliğin sonucu olarak da dünyada milyonlarca insan bu yönteme başvurmak da ve kendileri için ideal görünüme erişmektedirler.

CoolSculpting Avantajları

Tüm bu lisanslamaların, onaylamaların ve insanlar tarafından rağbet görmenin sebeplerine gelecek olursak, coolsculpting yönteminin diğer bölgesel incelme sistemlerinden farkını dile getirmek gerekir. Öncelikle FDA onayı sayesinde diğer sistemlerden “güvenlik” açısından önde olduğu rahatça söylenebilir. Çünkü aynı onaya sahip olan benzer sistemler mevcut değildir. Bunun haricinde tedavi süreci öncesi ve sonrası duruma bakarak da birçok farklılığı söylemek mümkündür.

Bu yöntemde özellikle liposuction sistemiyle kıyas edecek olursak herhangi bir anestezi ve cerrahi müdahalenin olmaması hemen öne çıkmaktadır. Bu sayede vücudun diğer bölgelerinde herhangi bir iz ve emare kalmayarak estetiği amaçlayan insanları tatmin edecek sonuçlar ortaya çıkmaktadır.  Herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı için öncesinde hazırlanılması gereken bir husus da yoktur. Bu da insanları rahatlatan ve konforu getiren bir nokta olarak göze çarpmaktadır.

Diğer ayrım hususları ise iyileşme sürecinin olmaması, vücutta dalgalanma, çukurlaşma olmaması ve sonrasında herhangi bir diyet, spor gereksinimi olmaması sıralanabilir.

Sonuç olarak coolsculpting güvenilirliğini ve verimliliğini gerekli onaylamalar ve lisanslamalar ile kanıtlamış bir yöntemdir. Böylece de etkilerini de göz önüne alan insanlar bu yönteme yoğun bir şekilde başvurmaktadırlar.

 

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Cilt Bakımı

Yukarı