Connect with us

Zeytinyağı İçerek Zayıflama İçin 3 Yöntem

Diyet

Zeytinyağı İçerek Zayıflama İçin 3 Yöntem

Binlerce yıldır zeytin yağı akdeniz diyetinin vazgeçilmezidir. Zeytin ağacındaki zeytinlerden üretilen sızma zeytinyağı, antioksidan ve e vitamini deposudur. Bu vitaminler kan dolaşımınızdaki serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olur. Düzenli olarak zeytinyağı kullanan kişilerde, yaşlanma ve kanser hastalığına yakalanma riski azalır. Ülkemizin özellikle ege tarafında çıkan zeytin yağı dünyada en kaliteli yağ olarak kabul edilmektedir. Düzenli olarak tüketilen zeytinyağı, iştahı keser ve daha fazla yemek yemeye ve daha iyi sindirim yapma isteğinin kontrolünde yardımcı olur. Son zamanlarda zeytinyağı içerek zayıflama formülünün kilo vermede çok önemli olduğu kanıtlanmıştır.

Diyet programı uygularken sebze yemeklerini yemek biraz canınızı sıkabilir. Zeytinyağı kullanarak en tatsız sebzeleri bile lezzetli bir yemeğe dönüştürebilirsiniz. Ayrıca zeytinyağı sindirim sisteminizi de rahatlatacak ve düzene sokacaktır.

Zeytinyağını direk içmek aslında kilo verdirmez. Ama iştahı kestiği için daha fazla acıkmanızı önler. Tabi bu yöntem çok az bir miktar zeytin yağı içmek içindir. Yoksa tek başına içilen zeytinyağı yüksek kalorisinden dolayı size kilo bile aldırır.

Zeytinyağı diğer yağlara nazaran daha sağlıklıdır.

Dünya’da en çok görülen ölüm nedeni kalp krizi ve inmedir. 800.000 kişide yapılan araştırmalar sonucunda zeytin yağında bulunan tekli doymamış yağ kalp krizi ve inme’yi önlediği görülmüştür.

Kötü Ldl kolestrolünü önlediği için damarların tıkanmasını ve sertleşmesini yavaşlatır. Bu da kalp krizi geçirme riskini azaltır.

Özet :
Sızma zeytinyağı, kalp sağlığı için sayısız faydalara sahiptir. Kan basıncını düşürür, “kötü” LDL kolesterol partiküllerini oksidasyondan korur ve kan damarlarının işlevini iyileştirir.

Zeytinyağının faydaları :

 • Kolestrolü Dengeler
 • Yaşlanmayı Önler
 • Kanseri Önler
 • Yağ Yakar
 • Zayıflama İçin Önemlidir
 • Beyin Sağlığına Faydalıdır
 • Kalp dostudur
 • Alzheimer’ı Önler
 • Diyabet’i Önler
 • İnme Gelmesini Önler
 • İştahı Keser
 • Antibakteriyel Özelliğe Sahiptir
 • Mide Ülserini Önler
 • Mide Kanserini Önler

Ayrıca, zeytinyağı, toksin üretebileceği için ısıtılma malıdır. Günde en fazla 1 yemek kaşığı zeytinyağı tüketilmelidir. Fazlası zararlı olabilir.

Sızma zeytinyağı oldukça besleyicidir. Sızma zeytinyağı, E ve K vitamini ve bol miktarda faydalı yağ asidi içerir.

100 gram zeytinyağında : Doymuş yağ: % 13.8. Tekli doymamış yağ: % 73.  Omega-6: % 9.7. Omega-3: % 0.76. E Vitamini: RDA’nın% 72’si. K vitamini: % 75’dir

En iyi zeytinyağı sızma olandır. Piyasada farklı yağ ve kimyasallar karıştırılarak ucuz zeytin yağları satılmaktadır. Diyet ve sağlığınız için doğru olan zeytinyağını almanız önemlidir.

ZeytinYağı İle Zayıflama

Tek başına içilen zeytinyağı iştahı keser ve kolestrolü dengeler. Kilo verdirmeye direk bit etkisi yoktur. Ama içinde bulunan antioksidanlar sayesinde daha zinde ve sağlıklı olmanızı sağlar.

1. Zeytinyağı İçerek Kilo Vermek

Zeytinyağı, tek başına tüketilebilir. Kahvaltı, öğle yemeği ve yatmadan önce 1 yemek kaşığı zeytinyağı vücudunuzun yağ yakmasına faydalı olur ve ayrıca kolesterol seviyelerini düşürerek dengeler.

2. Zeytinyağı ve Limon Karışımı İle Kilo Vermek

Zeytin yağını limonla karıştırmak diyet programınızda mükemmel bir uyum sağlar. Her sabah 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım limon suyu ile ılık su içmeyi deneyebilir ve faydalarını görebilirsiniz.

3. Zeytinyağı ve Şeker Suyu İçerek Kilo Vermek

Diyet programınızda canının tatlı atıştırmalıklar çeker. 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı şeker suyu içerek tatlı isteğinizi kesebilirsiniz.

Continue Reading
Advertisement
Yorum Bırak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Diyet

Yukarı